2015’te daha iyi uyuyacaksınız

Yolda daha iyi uyuyacaksınız

Aydınlatma ve mobilya tasarımında gerçekleştirdiği uykuya yardımcı bir dizi teknolojik yenileme sayesinde, Las Vegas’taki 171 odalı (ve oda sayısını gittikçe de artıran) MGM Grand dinlenmek için en iyi yer. Uykuda REM aşamasına rahatça geçmenizi öncelik haline getiren tek otel de orası değil. Westin grubu, Heavenly Bed‘i kullanmaya başladıktan 15 yıl sonra, şimdi de misafirlere dağıttığı giyilebilir monitörler ile uyku koçu aplikasyonu servisinin pilot çalışmasını başlattı. Bu arada Crowne Plaza da arka plan gürültüsünü yaklaşık yüzde otuz oranında kesebilen yatak başlığını duyurdu. İşte otellerin uyku alışkanlıklarınızı nasıl yeniden düzenlediklerine bir bakış.

Gündoğumu simülatörü

MGM Grand’ın Stay Well sınıfı odalarındaki bu alet, farklı tonlarda kortizol üreten mavi ışık yayarak sizi yavaş yavaş uyandırıyor.

Gürültü azaltan yatak başlıkları

Crowne Plaza’nın yeni nesil odalarında, arka plan gürültüsünü en aza indirmek için duvara bitişik olmayan, köşeli yerleştirilmiş, yalıtımlı yatak başlıkları var.

Sağlıklı döşek

MGM’deki organik pamuk döşekler ekstra sırt desteği sayesinde yatakta sağa sola dönme ihtiyacını azaltıyor.

Uyku monitörleri

Westin otellerindeki Lark Technologies’in bilek sensörleri hareketlerinizi kaydederek, uyku bozukluklarının nedenlerini analiz edecek.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir