5 Adımda Prag

Kış ortasında bir uzun hafta sonu için Prag‘a uçanları, turist kalabalıkları arasında kaybolmadan gezme lüksü ve şehrin kendine sakladığı keyifler bekliyor.

Eski Kentte Caz

Prag’ın meşhur canlı caz performanslarını yakalamak için, Belediye Sarayı karşısındaki 14. yy’dan kalma bir mahzende Agharta Jazz Club (agharta.cz) veya Tyn Kathedrali’nin arkasındaki Ungelt (jazzungelt.cz) en iyisi. İkincisinde, Çek Absinth’i ile hazırlanmış kokteyller deneyebilirsiniz.

Dans Eden Bina

Prag’ın barok, Art Nouveau ve gotik mimarisine zıt olan, Vlado Milunic ve Frank Gehry imzalı Dans Eden Bina’daki Art Salon S’de (artsalons.cz)ilgi çekici sergiler; çatı katında ise nehir manzaralı La Perle adlı restoran sizi bekliyor.

Kokteyl Mabedi

90 yıllık aile işletmesi Tretter’s (tretters.cz), taze meyveler ve kremalar ile hazırlanan, 50’si bara özgü 200 çeşit kokteyl sunuyor. 30 üstü yaş ortalaması, ahşap dekoru ve puro barlarıyla 1930’ların Manhattan yahut Paris’inden fırlamış bir mekan.

BENZER YAZI:  Yeni bir hayata başlayabileceğiniz 5 cennet yer

Bira Fabrikası Turu

Ale ile Lager arasındaki farkı, biranın neden kalın, leziz bir köpükle servis edilmesi gerektiğini merak ediyorsanız, Prag’a yarım saat mesafedeki bira fabrikası Kozel’e (kozelbeer.com) uğrayın. Sonrasında ise Kozlovna Velke Popovice’de (velkopopovickakozlovna.cz) gulaş ve kızarmış spiral patatese gömülün.

Kafka ile Randevu

Nehir kenarındaki Kafka Müzesi (kafkamuseum.cz), yaşamının çoğunu Prag’da geçirmiş yazara saygı duruşu niteliğinde labirentler şeklinde tasarlanmış. Sergi sonrası şık bir yemek için müzenin yanı başındaki Hergetova Cihelna (kampagroup.com), eklektik menüsü ve nehir manzarası ile hayli romantik ve havadar. —DENİZ ÖZTURHAN

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir