Airbnb’ye göre 2019’da popüler olacak 5 yer

2019’da popüler olacak yerleri merak eden gezginler Airbnb‘nin yeni listesine göz atabilir.

1. Kaikoura / Yeni Zelanda

Yeni Zelanda pek çok gezginin seyahat etmek istediği bir yer ve şimdi Kaikoura‘yı ziyaret etmek için hazırlanıyorlar. 2016 yılında meydana gelen depremde büyük hasar gören Kaikoura için yıldan yıla Airbnb’de rezervasyon artışı %295, arama artışı ise %210 oldu. İnsanların neden buraya gittiğini merak ediyorsanız: balinaları izleme, doğanın tadını çıkarma ve Lonely Planet’a göre dünyanın ne iyi yeme-içme deneyimlerinden biri olan kerevit.

Patika’da yürüyen bir kadın.

2. Xiàmén / Çin

Çin‘in bu adası Avrupai mimarisi ve sahil şeridiyle ünlü ama çoğu gezgin buraya Gulang Yu için geliyor. Bu adada araç kullanımı yasak. Her yerde kafeler, oteller, bahçeler, plajlar var. Ada için Airbnb’de yapılan rezervasyon oranı yıldan yıla %283 artmış.

Xiamen en hızlı gelişen bölgelerden biri.

3. Puebla / Meksika

Meksiko şehrinden araçla iki saat mesafede olan Puebla‘nın muhteşem plajları olmayabilir ama zaten insanlar buraya bunun için gitmiyor. İyi korunmuş merkezi ve birbirinden güzel bolca kilisesiyle Puebla’nın misafirleri giderek artıyor. Puebla için yapılan aramaların %240, rezervasyonların ise %206 arttığı Airbnb tarafından açıklandı.

Puebla.

4. Normandiya / Fransa

Fransa‘nın güneyi gösterişli ve büyülü yapısıyla gezginleri kendine çekmekte haklı olsa da Normandiya Fransa’nın kuzeyine de gezginleri çekmeye başladı. Burası ayrıca Lonely Planet’ın 2019’da ziyaret edilmesi gereken 10 bölgesinden biri. İngiltere’nin Normandiya fethinden, Almanlar’ın Normandiya çıkarmasına tarihle ilgilenen kişiler için harika bir yer ayrıca leziz peynirler, balıklar ve elmadan yapılan şarap, şıra, üzüm gibi içeceklerle de boğazına düşkünler için gidilmesi gereken bir yer. Bölge için yapılan rezervasyonlar yıldan yıla %229 artarken, aramalarda %120 artış var.

Le Mont Saint-Michel.

5. Great Smoky Dağları Milli Parkı / ABD

Great Smoky Dağları Milli Parkı ABD’nin en çok ziyaret edilen milli parkı. Ayrıca burası Lonely Planet’ın 2019 listesinde de yer alıyor. Tennessee ve Kuzey Carolina sınırları arasında konumlanmış Great Smoky Dağları doğayla içiçe geçmek için muhteşem bir yer. Airbnb’de burası için yapılan rezervasyonlar %191 artarken, aramalar da %190 artmış.

Chimney Tops piknik alanında sonbahar renkleri.

Kaynak

BENZER YAZI:  Keşfetmek isteyenlere 9 yurt dışı turu

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir