Auckland mahalleleri ve en iyi otelleri

Yeni Zelanda‘nın en büyük kenti, küçük bir kasabanın çekiciliğine ve modern bir metropolün stiline sahip.

Mahalle Kültürü

CBD
Central Business District, yani kısaca CBD, liman bölgesinden, SkyCity kumar ve eğlence merkezinden ve Britomart adlı yenilenen, hareketli alışveriş ve yeme-içme mahallesinden oluşuyor.

Ponsonby
Güzel insanları ve Kraliçe Victoria döneminin tarzıyla inşa edilmiş evleri ile meşhur; New York’un West Village’ını hatırlatan bir yerleşim bölgesi. Barları, restoranları ve kafeleriyle Ponsonby Road, alışveriş yapmak ve açık havada oturup bir şeyler yemek için ideal.

Parnell
Ponsonby’e göre biraz daha ağırbaşlı, Parnell Road üzerindeki güzel restoranlardan ve güncel sanat galerinden oluşan bir semt.

Takapuna
Eskiden rüya gibi bembeyaz kumsalı ile bilinen kuzeydeki Takapuna, şehir merkezinden 15 dakika uzaklıkta, gitgide gelişen yeme-içme ve alışveriş sahnesi ile meşhur.

BENZER YAZI:  Auckland'da alışveriş ve yapılacaklar

CBD’den yakınlardaki Waiheke Island’a en iyi otel seçenekleri;

HOTEL DEBRETT
CBD’nin göbeğinde, 20. yüzyılın başında kalma bir binada, çılgın tarzda yenilenmiş bir otel. 25 odasında da grafik desenli halılar, 20. yüzyıl ortalarından turkuaz ve turuncu döşemeleri olan mobilyalar ve siyah-beyaz karoları olan büyük banyolar var. hoteldebrett.com.

SOFITEL AUCKLAND VIADUCT HARBOUR
Eskiden Westin zincirine bağlı olan şehir merkezindeki otelin metal ve mermer ağırlıklı lobisi, artık geceleri yüzlerce mum ile ışıldıyor. Şampanya barı Sabrage, iş çıkış saatlerinde genç profesyonellerle doluyor. En üst katta 350 metrekarelik yeni bir spa var. Yerden tavana yükselen büyük pencerelerden teknelerle dolu marinaya bakan odalar, beyaz ve kahverengi tonlarda dekore edilmiş. Fiyata mini bardaki her şey dahil. sofitel.com

BENZER YAZI:  20 İlginç ve Ekstrem Spor

THE LANGHAM
Auckland’ın bir zamanlar cevherlerinden sayılan otel; eski usül çay servisi yapılan, yüksek tavanları ve mermer yer döşemeleriyle dikkat çeken yenilenmiş lobisi ve lounge’ı ile cazibesini korumaya devam ediyor. CBD ve Ponsonby buraya yürüme mesafesinde. Personel son derece sıcakkanlı. Bu da büyükçe ama renovasyon isteyen odaların kabahatini biraz olsun kapatıyor. langhamhotels.com.

HILTON
2001’de açıldığından beri favorilerden olan, cam ve çelik konstrüksiyonlu Hilton otelinin ön cephedeki süitlerinden kent ve Waitemata Limanı manzarasıgörünüyor. (Doğuya bakan pencerelerin manzarası bazen kocaman cruise gemileri tarafından kapanıyor.) Odalar çok sade; gri halılar, az mobilya ve büyük, rahat yataklar var. Hareketli Fish lokantası ile Bellini Bar, bu sadeliği fazlasıyla telafi ediyor. hilton.co.nz.

BENZER YAZI:  Masallardan alınmış gibi duran 25 yer

THE BOATSHED
Waiheke Island’da Little Oneora Beach üzerindeki yedi odalı otelde, sanki Amerikan sayfiye yerlerinin tarzı Yeni Zelanda ile buluşmuş. Lambrili duvarları, tik ve hasır mobilyaları ve bolca kullanılmış deniz motifleri (gemi maketleri ve teleskoplar) dikkat çekici. Çok katlı terasında arzuya göre hazırlanan üç tabaklık öğünler ve kahvaltı servis ediliyor. Hauraki Körfezi’nin tepesindeki, özel verandası olan Lighthouse Suite’te kalın. boatshed.co.nz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir