Bahreyn dünyanın en büyük su altı tema parkını yapmaya hazırlanıyor

Bahreyn, Basra Körfezi‘ndeki dalgıçlar için devasa bir sualtı tema parkı şeklinde inanılmaz bir cennet oluşturma planını duyurdu. Ziyaretçiler çok sayıda noktayı keşfetme şansına sahip olacaklar ancak bir numaralı nokta batırmayı planladıkları bir Boeing 747.

Filodan çıkarılan uçak halihazırda Bahreyn’de ve denizin altındaki yerini almaya hazırlanıyor. Yeni park 100.000 metrekareye kadar uzanacak ve içerisinde uçağın yanı sıra “geleneksel Bahreyn inci tüccar evinin bir kopyası” da yer alacak. Ayrıca çeşitli heykeller ve yapay mercan resifleri de bulunacak.

#DiveBahrain

Bahreyn Turizm ve Sergi Ajansı CNN’e, uçaktan kaynaklanacak kirletici maddelerle ilgili endişelere rağmen parkın çevre dostu olarak tasarlandığını söyledi.

“Uçağın tüm yüzeyleri, kaplamalar, kir ve yağı temizlemek için biyo-dostu deterjanlarla yüksek basınçlı yıkamaya tabi tutulacak. Ayrıca, uçaktan kirleticileri çıkarmak için çok fazla zaman harcandı.” açıklaması da yapıldı.

Açıklama hafta başında yapıldı ve sualtı macera parkının bu yaz dalgıçlara açık olması bekleniyor. Açıldığında, dünyanın en büyük sualtı macera parkı olacak.

2018 yılında Bahreyn’i 12 milyon turist ziyaret etti ve ülke hala yeni ziyaretçiler çekmek için uğraşıyor. Bu amaç doğrultusunda yapılan planlar arasında yeni doğrudan yollar açmak, uluslararası havaalanını genişletmek, altyapı ve tesisleri iyileştirmek de yer alıyor.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir