Bali’de harika fotoğraflar çekmek için 10 yer

Bali, Tanrıların Adası; Güney Asya‘da en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Şimdi Instagram gibi sosyal medya platformları şaşırtıcı güzelliğiyle ünlü Bali’ye yeni ziyaretçiler çekiyor.

Bali kültür ve tarih olarak zengin bir ülke, Endonezya‘nın en etkileyici doğal güzelliklerine sahip. Bu yazıda görecekleriniz sadece bir kaç yer. Bali size daha fazlasını sunacak. Bali fotoğraf makinesiyle gezmeye değer bir yer.

Handara

Bali’deki en ünlü fotoğraf çekim yerlerinden beri. Handara Kapısı aslında bir golf sahasına giriş yeri. Geleneksel Hindu kapısı dış dünyadan tapınağa geçişi temsil ediyor. Bu tür yapılar Endonezya kültüründe önemli bir yere sahip. Özellikle Bali, Java ve Lombok‘ta.

Bratan.

Handara’dan araçla bir kaç dakikalik sürüşle varabileceğiniz Bratan Tapınağı en güzel pozunu güneş doğarken veriyor. Eğer açık bir günde giderseniz güneş ışınları gölün üzerinde mükemmel yansımalar sunuyor.

Tegelalang.

Bali’deki bir başka müthiş gün doğumu yeri Tegalalang. Bu pirinç taraçaları adanın yeşil güzelliğini gözler önüne seriyor. Gün doğumunun hemen ardından ağaçların arasından sızan ışığı yakalayabilirseniz harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Pura Lempuyang.

Namıdiğer Cennetin Merdivenleri, Pura Lempuyang yüce Agung Dağı‘nın karşısında duruyor. Açık bir havada geçidin ortasında müthiş bir volkan dağı manzarası görebilirsiniz.

Tukad Cepung.

Tukad Cepung‘daki şelalelere saat 10.00 gibi giderseniz güneş ışınlarının mağaranın çatısındaki küçük delikten aşağıya sızışına tanıklık edebilirsiniz. Eğer her şey uygun giderse burada büyülü fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sekumpul.

Bali birbirinden güzel şelalerin evi. Ama Bali’nin kuzeyindeki Sekumpul bunların en tatlılarından. Turist kafileleri gelmeden buraya varmaya ve işe erken koyulmaya çalışın.

BENZER YAZI:  Bali'de daha ucuza gezmek için 5 ipucu

→ Bali keşfi: Sekumpul Şelalesi

Campuhan.

Campuhan sırtı Ubud kasabasından bir kaç dakika uzaklıkta yer alan kolay bir doğal yürüyüş yeri. Eğer güneş batarken buraya giderseniz muhteşem manzara fotoğrafları çekme şansınız olur.

Uluwatu

Güney Kuta dalgalarının tepesinde yer alan Uluwatu Uçurumu piknik yaparak ikindi vaktini geçirmek ve güneşin batışını izlemek için harika bir yer.

Nusa Penida.

Sanur Plajı‘ndan kısa bir bot gezisiyle ulaşabileceğiniz Nusa Penida adası kalabalık ve gelişmiş bir yer değil hatta Bali’nin 20 yıl önceki hali olarak bile düşünülebilir. Burada Kelingking‘e gidin ve gün batımı için plaja inen yolu izleyin.

Karang Karang.

Karang Karang, Sarung Plajı‘nda güneşin doğuşunu izlemek için popüler bir yer. Buradan açık bir günde Agung Dağı’nı görebilir, plajda vakit geçirebilir, bulutların ve okyanusun sonsuz derinliğinde kaybolabilirsiniz.

BENZER YAZI:  Endonezya'nın sörf cenneti Sumba

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir