Bangkok zamanı

Bu mega şehirde yol bulmak baş döndürücü olabilir. T+L, şehrin üç yerlisiyle bize etrafı gezdiriyor.

Sanya Souvanna Phouma (Eğlence prodüktörü. Maggie Choo’s gece kulübünün işletmeci ortağı. Bangkok’a 1997’de taşındı.)

Son yediğiniz iyi yemek: Geçenlerde arkadaşlarımla şehirde yemek turuna çıktık: Maison Blanche’daki (maisonbianchebkk.com) küçük Fransız tabaklarından Vesper’daki (vesperbar.co) jamon iberico’ya kadar türlü lezzetler.

Karanlık çökünce: Hipster sokağı Phra Athit’de, herkesin grubun etrafında dans ettiği Jazz Happens’a (jazzhappens.org) sıkça gidiyorum. Maggie Choo’s’da (320 Silom Rd. Bang Rak) pazar günleri kaliteli bir gay kabare gecesi düzenlemeye başladık. Bu Bangkok’un daha önce görmediği bir şey.

Favori butik otel:Cabochon’un (cabochonhotel.com) eski oryantal bir havası var. Bir de Ad Lib’in (adlibbangkok.com) deniz suyuyla doldurulmuş küçük havuzunu seviyorum.

BENZER YAZI:  Gelecekte turizmde popüler olacak 10 ülke

 

Debbie See (Pop star. Bangkok’da doğdu ve büyüdü.)

Cuma gecesi: Genellikle, kalabalık Sukhumvit Soi 11’e bakan kulüp Oskar’ın (oskar-bistro.com) iki katlı verandasında kokteyl içmeye giderim.

Haftasonu kaçamağı: İki buçuk saatlik sürüş mesafesinde bulunan ve sürat teknesiyle dahada hızlıca gidilebilen Koh Samet, buradaki pekçok insanın ikinci evi. Güzel villalara sahip huzurlu plajını sevdiğim için Paradee’ye (samedresorts.com) gidiyorum.

Şehirdeki gizli kaçamaklar: Khao San Road etrafındaki turistik bölgeyi sevdiğimi itiraf ediyorum! Eğlenceli restoran My Darling insanları izlemek için birebir. Sıcaktan kaçmak için bir Guinness içmeye Buddy Hotel’deki (buddylodge.com) bara gidiyorum —takılmak için iyi bir. yer.

Tipik Bangkok mağazası: Şık, sade ve yüksek kalite tasarımlarıyla Greyhound (greyhound.co.th), hızlı çıkış yapan ilk Tayland markalarından. En çok kafesini seviyorum —acılı somonu ve meyveli yoğurt karışımları çok lezzetli.

BENZER YAZI:  Yılbaşı gecesini kutlamak için gidilebilecek dünya üzerindeki en iyi 7 yer

 

Myrtille Tibayrenc (Küratör. Toot Young Art Center’a sanat direktörü. Bangkok’a 2006’da taşındı.)
Değeri bilinmeyen: İnanılmaz duvar resimleri ve bronz Buda heykeliyle Eski Şehir’deki Wat Suthat, daima kalabalık olan Wat Pho kadar güzel bir tapınak.

Kültürel favori: RMA Instute’un (rmainstitute.net) küratörlüğü iyi yapılmış sergileri ve bahçede güzel brunchları var. Kafeyi işleten kadınlar, kuşkonmaz ve yer mantarı yağı ile mükemmel çılbırlar yapıyor.

Haftasonu kaçamağı: Arkadaşları ziyaret etmek ve şarap üreticisi genç bir kadının işlettiği
GranMonte Asoke Valley (granmonte.com) gibi üzüm bağlarını turlamak için Saraburi şehrindeki Muak Lek’e sıkça giderim.

Favori Bangkok sokağı: Chinatown’ın eski bölgesindeki Soi Nana’da birkaç arkadaşım, illüstratör Nicolas Dali ve Marc Stuart’ın çalışmalarını sergileyen KÜÖZ (kuoz.co) ile bir grup sanatçıya ait bir sergi alanı olan Cho Why (17 Soi Nana, Charoen Krung) gibi tasarım stüdyoları ve galeriler açtı.

BENZER YAZI:  Dünyanın en güzel ve ilginç 5 restoranı

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir