Bogota’da gidilecek mekanlar

1. Casa Legado

Bu aydınlık butik otel sizi sanki otelde değilmiş de evdeymişsiniz gibi hissettirecek. Sahibinin ailesinden 7 kişinin kendi zevklerine göre döşediği 7 odası bulunan butik otelin iç mimarlığını Helena Davila yapmış. Luisa isimli odasının duvarlarında tropikal bitkiler duvar kağıdı olarak kullanılmış adını ve tasarımını sahibinin yeğeninden alıyor. Otelin rahat ve canlı odasında bulmacalar ve oyunlar saklı. Kahvaltı çiftlik evi tarzından servis ediliyor. Mutfaktaki buzdolabı ise misafirler için atıştırmalık ve içeceklerle dolu.

Casa Legado’nun Luisa isimli ferah odası.

2. Las Heroínas

Bu kusursuz tasarlanmış butik otel 4 kız kardeş tarafından işletiliyor. Kardeşlerden biri La Manola isimli bir seramik stüdyosunun da sahibi. 2015’te açılan dükkanda geometrik vazolar, pandantif lambalar, sofra takımları gibi Kolombia yapımı kaliteli ürünler satılıyor.

Las Heroinas butik otel.

3. Wilborada 1047

2014’te açıldığından beri bu eve benzeyen kitapçı muhitte insanların buluşma noktası oldu. Gıcırtılı merdivenleri olan bu ahşap üç katlı bina oyalanmak isteyeceğiniz türden bir yer.

BENZER YAZI:  İtalya'nın en yeni küçük otelleri

Site: wilborada1047.com

Wilborada 1047.

4. Nueve

Eski bir eve yapılan bu romantik restoran 2009 yılında açıldı ve pek çok farklı tabak hazırlanıyor. Yemeklerin çoğu şeflerin yurtdışı seyahatlerinden ilham alınarak oluşturulmuş. İki farklı salonu olan bu restoranda iki salon da açık mutfağı görüyor.

Site: nueve.in

Nueve.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir