Ev konforunda lüks çekme karavan: Draper

Eğer AMC’nin popüler dizisi Mad Men’in kahramanı New York’un reklam meraklısı Don Draper’ın hayranıysanız ve karavanlara da ilgi duyuyorsanız Don Draper’dan ilham alan ve hatta adını taşıyan bu çekme karavana göz atmak isteyebilirsiniz.

Draper modelinin yaratıcısı ABD merkezli Land Ark RV şirketi. Yüzyılın ortalarından kalma modern tasarımı ve nötr paleti ile Draper, şirketin tarif ettiği gibi “sofistike bir pakette işlevsel bir düzen” sunuyor.

Draper çekme karavan ev konforunu aratmıyor.

Çekme karavan en çok yalnız gezen veya bir çift olan gezginlere uysa da aslında içerisinde 4 kişinin uyumasına yetecek yer var. İki kişi yatakta iki kişi açılır koltukta uyuyabiliyor.

Draper’da yatak kısmı üst katta yer alıyor ve merdivenle çıkılıyor.

Draper’ın tamamı 300 m² bir alana sahip. İçerisinde açılıp kapatılabilir ahşap bir masa da yer alıyor. Diğer özelliklerinden bahsetmek gerekirse çatı katına çıkmak için özel tasarlanmış meşe merdiven, duş için yapılmış kompakt merdiven ve doğal ışığın olabildiğince çok içeri girmesi için yapılmış pek çok pencere dikkat çekenler arasında.

Draper çatı dahil 300m2 alan kaplıyor.

Draper’ın fiyatı şu anda yaklaşık 127 bin euro ve üretim süreci 3-4 ay arasında değişiyor. Draper çekme karavan hakkında daha fazla bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BENZER YAZI:  Çingene karavanıyla yola düşme vakti

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir