Eylül-Aralık Gemi Seyahatleri

Güney Pasifik + Hawaii

Eylül ve ekim, yaz kalabalığını özlemek için

332 yolcu kapasiteli Poul Gauguin, Fransız Polinezyası’nın Society Adaları’na geziler düzenliyor (yedi gece, her şey dahil 3.995$’dan itibaren; pgcruises.com). 17 Ekim’deki gezide ise Cook Adaları ve Fiji‘ye de uzanıyor (13 gece her şey dahil 7.195$’dan itibaren; pgcruises.com).

Society Adaları’nı daha küçük bir gemiyle ziyaret etmek istiyorsanız Windstar’ın 148 yolcu kapasiteli Wind Spirit’ini seçin (yedi gece 3.199$’dan itibaren; windstarcruises.com).

Disney Wonder ile Vancouver‘dan Hawaii‘ye gidin (10 gece 1.650$’dan itibaren; disneycruise.com).

Antarktika

Kasımdan şubata, seyahat edilebilecek tek sezon

Lindblad Expeditions ve National Geographic’in Antarktika gezileri, Beyaz Kıta‘nın en yüksek noktasına çıkmış John Evans gibi ünlü konuşmacıları güverteye davet ediyor (13 gece 12.350$’dan itibaren; expeditions.com). Hurtigruten’in “Land of the Penguins” adlı gezi programı, 256 yolcu kapasiteli Fram gemisiyle konuklarına buz üzerinde kamp yapma imkânı sağlıyor (10 gece 7.985$’dan itibaren; hurtigruten.com). Daha lüks bir tecrübe için, 450 yolcu kapasiteli Seabourn Quest’in daha uzun rotaları da var (21 gece her şey dahil 14.999$’dan itibaren; seabourn.com). Antarktika bölgesinde altı tam gün ile Falkland Adaları ve Şili fiyortları da geziye dahil.

BENZER YAZI:  Nice'de görülecek 5 yer

Ren + Tuna Nehri

Kasım ve aralık, Noel pazarlarını görmek için

AmaWaterways’in “Christmas on the Rhine” (Ren Üzerinde Noel) adlı turları, yeni AmaSerena gemisiyle İsviçre‘de, isteğe bağlı olarak Zürih ve Lucerne‘de ekstra ikişer gece konaklama ile başlıyor (yedi gece içkiler dahil 2.899$’dan itibaren; anlawaterways.com). Basel‘den Amsterdam‘a (ve tekrar Basel’e) giderken gemi, Almanya‘da Heidelberg, Fransa‘da ise Strazburg‘a uğruyor. Uniworld River Cruises’ın Art Deco stili döşenmiş River Princess gemisi ile Nuremberg‘den Viyana‘ya, Tuna Nehri‘ni gezin (yedi gece her şey dahil 2.899$’dan itibaren).

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir