Gelecekte nasıl uçacağız?

Ben Orson, Londra‘daki endüstri mühendisliği şirketi JPA Design’ın direktörü, gelecekte nasıl uçacağımızdan bahsediyor.

Uçak kabinlerinin geleceğinde ne var?

Uçaklara baktığınızda insanlarla tavan arasında epey bir boşluk olduğunu fark edeceksiniz; biz de bu boşluktan yararlanmak istiyoruz. Fikirlerimizden biri, çoğunlukla business class için olan 3-D oturma alanları. Düz yataklar üst üste dizilecek. Bu, çoğu insanın aklına ranzaları getiriyor, ama yapmaya çalıştığımız şey biraz daha incelikli.

Bütün havayollarının uygulamaya koymasını istediğiniz strateji nedir?

Hepsinin eksiği değil, ama havayollarının insani teması ön planda tutması en önemlisi. İnsanların aklında en çok kalan nokta bu. Akıllı yöneticiler personel eğitiminin değerli bir yatırım olduğunu biliyorlar.

BENZER YAZI:  En güvenli ulaşım aracı uçaklar

Sizi heyecanlandıran yeni ürünler var mı?

Bakteri öldüren kaplama gibi birden fazla özelliği olan “akılllı” malzemelere önem veriyoruz. Kontrol düğmelerinde, taşınabilir cihazlarda ve uçaklarda sıkça dokunulan başka bölgelerde kullanılabiliyorlar.

Hangi trendin artık bitmesi gerek?

Yolculara sonradan atmaları gereken çok fazla şey dağıtılıyor. Bütün bunları gerçekten işe yarayacak parçalara indirgemek daha mantıklı. American Airlines için bir eşantiyon paketi hazırladık. Her şeyi içine koyduğumuz çanta, aynı zamanda bir iPad kılıfı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir