Hayran bırakacak güzellikte doğal olarak şekillenmiş 11 ada

Hayal güçleri çılgınlık boyutuna ulaşan insanlardan mısınız? Bulutlardan çılgın ve eğlenceli şekiller çıkarabilenlerden misiniz? Desenlere bakıp bir şeyler bulmayı seviyor musunuz?

Bu adalara yakından bakın. Muhtemelen neye benzediklerini tahmin ederken hiç zorlanmayacaksınız. Bazıları sizi meraklandıracak. Demek istediğim şey şu efsanelere ve mitlere inanıyorsanız doğal yollarla şekillenmiş bu adalar tüylerinizi ürpertebilir.

İşte beklenmedik derecede çok güzel ve doğal olarak şekillenmiş 12 ada:

1. Fiji’nin Kalp Adası

Güzel Fiji ülkesinde kusursuz bir kalp şekline sahip mercanlarla çevrili Tavarua adında bir ada var. Sörf yapmayı, şnorkelle dalmayı, kanoyu, aletli dalışı seven macera severler için ideal bir yer.

<3

2. Malezya’nın gülen ada grubu

Eğer Malezya üzerinden uçan bir uçaktaysanız pencere kenarında oturan yolcu da birden gülümsemeye başlarsa hiç şaşırmayın. Tunku Abdul Rahman Milli Parkı‘na ait 5 adadan 3’ü onlara yukarıdan baktığınızda suratınıza bir gülücük koyacak.

🙂

3. Portekiz’in Pizza Adası

Bu ada pizza severlerin (kim pizza sevmez ki?) karnını biraz acıktırabilir. Fotoğrafta gördüğünüz şey aslında bir volkan ve tam ortadaki kusursuzca şekillenmiş ve sucuğa benzeyen şey ise bir göl. Harika değil mi?

< )

4. Filipinler’in Helikopter Adası

Palawan‘da El Nido yakınlarında yer alan Dilumacad dikkatli bakıldığında bir helikopteri andırıyor. Bu sıradışı ada yağmur ormanlarına ev sahipliği yapıyor. Adanın kuzey tarafında yer altı mağarası bulunurken güney tarafında ise resifler var.

🚁

5. Ekvator’un Denizatı Adası

Galapagos‘taki Isabela Adası yaklaşık 1 milyon yıl önce 6 kalkan volkan tarafından oluşmuş. Denizatı görünümlü ada yaklaşık 4.640 metre uzunluğunda. Orijinal adı Albemarle Adası.

Gerçekten de denizatına benziyor!?

6. Tayvan’ın Kaplumbağa Adası

Tayvan‘daki kaplumbağa biçimli bu adanın adı Guishan Adası. Buranın balinaları izlemek için harika bir yer olduğu söyleniyor.

🐢

7. Spratly’deki Bumerang Adası

Filipinler, Malezya ve güney Vietnam kıyılarında yer alan Bumerang adası gaz ve yağla dolu. Burası Spratly Adaları‘nın bir parçası.

BENZER YAZI:  Verona'da opera ve mimari

8. Filipinler’in Timsah Adası

Filipinler‘in en popüler turist destinasyonlarından biri olan Boracay‘a gidenler bu timsaha benzeyen adayı görebilir. Şnorkelle dalmak için mükemmel bir yer.

🐊

9. Hawaii’nin Hilal Adası

Aya bakmayı sever misiniz? Maui ve Kaho’olawe arasında yer alan Molokini Adası tam bir hilale benziyor. 200 farklı türde balığa ev sahipliği yapan mercan resifleri için turistler buraya rağbet gösteriyor.

🌙

10. Hırvatistan’ın Balık Adası

Adriyatik denizinin kuzeyinde yer alan Hırvatistan‘ın Brijuni‘de 14 adadan oluşan bu adası balığa benziyor. Burada 200 dinozor ayakizi keşfediliği söyleniyor.

🐟

11. İtalya’nın Yunus Adası

Yunusları sevenler bu adayı görmeye bayılacak! Burası İtalya‘nın güney sahillerinde yer alan Amalfi‘de, Positano köyüyle Capri Adası arasında bulunuyor. Sirenuse adası tam bir yunus balığına benziyor ismini de Yunan mitolojisindeki Siren isimli deniz yaratıklarından alıyor.

🐬

Bizim kaçırdığımız ama sizin bildiğiniz doğal olarak şekilleniş yerler varsa yorum kısmından belirtmeyi unutmayın!

BENZER YAZI:  Ocak-Nisan Cruise Seyahatleri

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir