İngiltere’nin tarihi şehri Cheltenham

Bir zamanlar varlıklı Londralılar’ın popüler spa kaçamağı olan Cheltenham, Daylesford ve Chipping Norton gibi havalı komşuları yüzünden gözden düşmüştü. Ama No. 38 The Park‘ın (no38thepark.com) açılışıyla beraber, kuzey Costwolds‘da yer alan bu tarihi şehir yeniden sahneye çıktı.

Sam ve Georgie Pearman’ın girişimiyle otele dönüşen bu Kraliyet binasında, yeniden değerlendirilmiş ahşaptan zarifçe oyulmuş masalar, solo Viktoryen küvetler ve David Hockney resimleriyle döşeli ı3 yatak odası bulunuyor. Akşam yemeği için, bölge sakinlerinin kalabalık ve az aydınlatılmış bir yemek odasında yerel yemekler için buluştuğu kardeş otel No. 131‘e (noı3ı.com) gidin. Otelin ötesinde, Montpelier ve Suffolk kasabalarında da ev eşyası ve antikacı dükkanları gibi, keşfedilecek daha çok şey var. El yapımı tekstil ve gümüş ürünleriyle dolu Guild at 51‘i (guildcrafts.org.uk) kaçırmayın. Veya İngiliz el sanatlarının yanı sıra, yükselen sanatçıların eserlerinin de sergilendiği, yakın zamanda yenilenen sanat mekanı Wilson‘ı turlayın.

BENZER YAZI:  Eksantrik Avrupa kaçamakları

Öğle yemeği için Purslane (purslane-restaurant.co.uk), odun ateşinde kızartılmış kereviz ve horozmantarlı Cornish balığı ile göz dolduruyor. Akşamları ise martinileri ve canlı caz müziğiyle ünlü Art Deco tarzı restoran ve bar Daffodil (thedaffodil.com) öne çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir