Kapadokya’da kutsal ev: Sacred House

Bundan 13 yıl kadar önce şehirden kaçıp Kapadokya‘ya yerleşen Turan Gölcüoğlu’nun 250 yıllık bir Rum konağında yarattığı butik otel Sacred House (sacredhouse.com.tr), geçen zaman zarfında 8 odaya eklenen 15 odası ve Türkiye’nin en sıra dışı mağara spa’sı Inferno ile gerçek bir fantezi dünyasına dönüşmüş durumda.

Hepsi ayrı bir tema ile gerçek antikalar ve Rönesans eserlerini çağrıştıran büyüleyici heykellerle dekore edilmiş odalar, sizi uzun bir hafta sonuna davet ediyor. Otelin restoranı Angels & The Searchers‘da Rus Büyükelçisi’nin yemek takımlarıyla süslü bir masada akşam yemeği yiyebilir, içkinizi Fransa Kralına ait 14. yüzyıldan kalma bir kadehte yudumlayabilirsiniz.

Otelden çıkmak istemeyeceksiniz ama çıkacak olanlar için de konsiyerjin birkaç tavsiyesi var: Kızılvadi‘de bir şişe Kapadokya şarabı eşliğinde günbatımı; volkanik vadilerde dolunay yürüyüşleri; bölge kar altındayken sıcak hava balonu deneyimi; Ortahisar ve Gomeda vadileri arasında özel araçla akşam safarisi; Güvercinlik ya da Esentepe panorama duraklarında közde pişirilmiş kahve.

BENZER YAZI:  Haftasonu kaçışı: Kapadokya Kaya Masalları

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir