Kişiye özel Cape Town

Cape Town‘dan safari alanlarına, villalardan çiftliklere uzanan ev kiralamalar, Güney Afrika ile tanışmanın şimdi en iyi yolu.

Yeni lüks kiralık evler, Güney Afrika’da kalabalık gruplar ile aile boyu tatili her zamankinden farklı kılıyor. Otel işletmeciliğiyle tanınan Oppenheimer ailesi, ülkenin en büyük özel safari parkı olan Tswalu Kalahari Rezervi’ndeki şahsi tatil evlerini Tarkuni (tswalu.com) adlı bir konaklama mekanına dönüştürmekte gecikmedi. Beş süitten oluşan mülkü kiralayanlara, kara gergedanları ve Kalahari aslanlarım gözlemlemek için bir Land Rover’ın yanı sıra, maharetli bir şef de tahsis ediliyor.

Observatory‘de (leoboprivatereserve.com), konuklar Leobo Private Reserve’in arazisini off-road tipi bir buggy veya helikopter ile keşfe çıkabiliyor. Evde sizi bekleyen aşırı gelişmiş bir teleskop ise astronom seviyesinde yıldız gözlemi yapmanıza imkan veriyor.

BENZER YAZI:  Güney Afrika'da Sun City mucizesi

Şarap kültürü meraklıları, Cape Winelands bölgesindeki 200 yıllık bir çiftlik ve bağ evinde dönüştürülen Homestead at Oldenburg Vineyards‘ı (oldenburgvineyards.com) sevecektir. Mekan sahipleri, evdeki mahzeni civardaki üreticilerin seçkin rekolteleri ile dolduruyor.

Cape Town’a yukarıdan bakan Lion’s Head tepesi üzerinde kurulu Villa Two at Ellerman House (ellerman.co.za) Kaliforniya sırtlarındaki Hollywood Hills villaları havasına sahip. Üç yatak odalı bu modern evde, 1.500 nadide şişeyi saklayan, dev bir şarap açacağı heykeli formunda bir de şarap galerisi bulunuyor. Tıpkı Transformers filminden firlamış gibi!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir