Maldivler’in en güzel adaları

Kumsalları ve berrak sularıyla Maldivler yoğun iş hayatından kaçmak için kusursuz bir yer. Hint Okyanusu’nun kalbinde yer alan Maldivler’i Kasım ve Nisan ayları arasında ziyaret ederseniz güneşten ve kumdan doyasıya istifade edebilirsiniz. Güneş kreminizi sürün, sandaletlerinizi bir gölgenin altına atın şimdi Maldivler’in en güzel plajlarını geziyoruz.

Fulhadhoo Adası

Maldivler’de sadece lüks yok. Adada serinletici, fırfırsız bir his var ve bu ada yemyeşil alanları, muhteşem sahil şeritleri ve apaçık gün batımı manzaralarıyla eşsiz yerlerden biri. Yeterince güneşlendikten sonra, bir şeyler yemek ve hediyelik eşyalar almak için Shopping Nest’i ziyaret edin.

Fulhadhoo Adası

Dhigurah Adası

Güney Ari atolünde yer alan bir yerel ada olan Dhigurah’ta bağımsız dalış dükkanları sayesinde köpek balığı dalışı, şnorkelle dalış gibi pek çok heyecan verici aktivite yapma şansını bulabiliyorsunuz.

BENZER YAZI:  Seyşeller'de bir tatlı huzur

Dhigurah’ın muhteşem suları olan tenha sahillerini görmek, yerel kafe ve dükkanları ziyaret etmek için güneye doğru ilerleyin.

Dhigurah Adası

Maafushi Adası

Adının anlamı “Büyük Ada” ve bu sebepten Maldivler’in en uzun sahil şeridine sahip olması bizi şaşırtmıyor. Ayrıca burası hızla gelişen bir şehir merkezine sahip bu da maceralar için gereksinimleri temin etmeyi çok kolaylaştırıyor.

Dört ana plajdan oluşan (Halk Plajı, Bikini Plajı, Su Sporları Plajı ve Mercan Plajı) Maafushi Adası’nda ada ziyaretçileri seçim yaparken zorlanabiliyor. Bikini Plajı turistlerin favorisi. Su Sporları Plajı’nda jetski’den kanoya kadar pek çok aktiviteyi denemek için Active Watersports Maafushi’yi ziyaret etmeyi unutmayın. Su altı yaşamını deneyimlemek isteyenler Mercan Plajı’na gidip iCom Tours’a gidip Mercan Bahçesi Turu’na katılabilir.

Maafushi Adası

Mahibadhoo Adası

Mahibadhoo Adası her ne kadar bir bikini plajına sahip olmasa da (bu turistlerin daha muhafazakar giyinmesi gerektiği anlamına geliyor) çok canlı ve çarpıcı sahil şeritlerine sahip. Ayrıca bu adadan harika günübirlik ada ziyaretlerine gidebilirsiniz. Budist manastırı kalıntılarını görmek için Dhanibidhoo adası veya Budist stupası için Isdhoo adası gibi.

BENZER YAZI:  Cennetin tasviri; Maldivler

Thulusdhoo Adası

Male adasının bot ile 1.5 saat kuzeyinde kalan Thulusdhoo özellikle sörfçüler için çok popüler bir Maldivler adası. Adada 2 noktada harika sörf yerleri var.

Ayrıca dalmayı sevenler Thulusdoo’nun ünlü dalış noktası Thingiri’de buluşuyor. Burası sezonunda köpek balıklarını çekmesiyle bilinen bir yer.

Thulusdhoo Adası

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir