Peek’in kurucusuyla seyahat hakkında

Ruzwana Bashir, tur ve etkinlik rezervasyon sitesi Peek’in sahibi, ekranlarımızın gezilerimizi nasıl etkileyeceğinden konuşuyor.

Seyahat teknolojisinin geleceğinde neler var?

Mobil teknoloji, çok büyük bir şey. Herkesin elinde bir bilgisayar var. Küçük şirketler işlerini yolda halledebiliyor ve etkinlik, otel, araba, her ne olursa olsun tüketiciler online rezervasyon yapabiliyor. İnsanların işlerini kısa sürede halledebiliyor olması, son anda yapılan planlarda ve anlık rezervasyonlarda ciddi artışa neden olacak. Bunu HotelTonight’ta görebilirsiniz. Bu trend artarak devam edecek.

Hangi seyahat sorununun çözülmesini istersiniz?

Gideceğiniz yerleri araştırmak hâlâ çok yorucu. Şirketler, sizin kişisel tercihlerinizi tahmin edebilmek için, sosyal medyadaki arkadaşlarınızı ve tercihlerini inceleyecekler. Tabii bunun bir olumsuz yanı, sürpriz faktörünü ortadan kaldırması.

BENZER YAZI:  Seyahatlerden öğrendiğim hayat dersleri

Gezgin profili nasıl değişiyor?

İnsanlar dağa tırmanmak ya da sörf öğrenmek gibi deneyimlerin, bir şeyler satın almaktan çok daha fazla mutluluk getirdiğini keşfediyorlar. Eskiden yeni bir çantanın onları mutlu edeceğini düşünürlerdi, ama bu değişiyor.
Hangi trendin bitmesi gerek? İndirimlere verilen önem. İnce detaylara baktığmızda aldığınız indirimin her zaman o kadar da avantajlı olmadığını görüyorsunuz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir