Şatonuza hoş geldiniz: Şato oteller

Asla kraliyet ailesinden olamayacağız. Ancak bu tarihi malikane otellerinde kalmak için, kral olmamıza veya bir kral kadar zengin olmamıza gerek yok.

Birleşik Krallık

Altı kraliçe (aralarında VIII. Henry’nin ilk karısı Aragon’lu Catherine de var), Leeds Castle‘da yaşadı. Londra’nın 65 km güneydoğusundaki Kent şehrinde bulunan bu kale, Norman zamanlarından beri ayakta. Maiden’s Tower’da bir oda ayırtın ya da “Knight’s Glamping”i tercih ederek üzüm bağları arasındaki rengarenk çizgili orta çağ çadırında uyuyun. Sayvanlı yatak ve kürklü örtüler, rüstik olmaktan çok krallara layık bir deneyim yaşatıyor.

Leeds Castle / Birleşik Krallık

Leeds Castle / Birleşik Krallık


Avusturya

Hotel Schloss Leopoldskron, tanıdık bir otel: 18. yüzyılda inşa edilen malikane, 1965 yapımı Neşeli Günler filminde von Trapp ailesinin evi olarak kullanıldı. 55 oda ve “My Favorite Things” şarkısını söyleyebileceğiniz film temalı 3 süit, kapsamlı bir bakımdan geçerek şubat ayında yeniden konuk ağırlamaya başladı.

Hotel Schloss Leopoldskron / Avusturya

Hotel Schloss Leopoldskron / Avusturya


Fransa

19. yüzyıl Rönesans stilindeki Chateau de Mirambeau, bir şarap uzmanının rüya evi gibi. Bordeaux ve Cognac bölgeleri arasında konaklayarak civardaki üzüm bağlarını ziyaret etme imkanı sunuyor. 22 gösterişli oda içinde (saçaklı yataklar; ipek kumaş kaplı duvarlar; mermer banyolar) ana kalede yer alanlar, oteli kuşatan 8 hektarlık özel parkın manzarasını sunuyor.

Chateau de Mirambeau / Fransa

Chateau de Mirambeau / Fransa


Almanya

10. yüzyıl yapısı Burghotel auf Schönburg, geyik ve ördek eti ile orman mantarının başrolde olduğu dört aşamalı mönüleriyle, otelde kalmaktan çok ev partisine katıldığınız hissini veriyor. Eski dünya stilindeki 24 odaya bayılacaksınız, özellikle de teraslı Suite of the Seven Maidens’a. Rhin Vadisi’nin verimli ormanlarını ve durgun nehrin üzerindeki kale kasabası Oberwesel’i keşfedin.

Burghotel auf Schönburg

Burghotel auf Schönburg


İtalya

Umbria, Toskana’nın daha nazik fiyatlı versiyonu gibi: Tepelerdeki kasabalar, düzenli üzüm bağları ve dönümlerce zeytinlik. Bu manzarayı, orta çağ kalesi Castello di Sismano‘daki sade dekorlu 11 süitten biri olan Francese’den izleyeceksiniz. Otel, 400 yıldır kalenin de sahibi olan, nazik ve sizle her zaman ilgilenen son varis tarafından işletiliyor.

Castello di Sismano / İtalya

Castello di Sismano / İtalya

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir