Tel Aviv’e ne zaman gidilir?

Tel Aviv‘e gitmek için en iyi zaman Mart-Nisan arası ve Eylül-Kasım arası denilebilir. Bahar ve sonbaharın işaretleri bu destinasyonu, uygun fiyatlar ve memnun edici sıcaklarıyla tatlı bir konuma sokuyor. Aşırı sıcaklara rağmen çoğu gezgin İsrail‘in bu güzel şehri Tel Aviv’i yaz aylarında ziyaret ediyor ve evlerine oldukça koyu bir ten rengiyle dönüyorlar.

Mayıs’tan Ağustos ayına kadar Tel Aviv’de fiyatların normalin üzerinde olduğunu bilmeniz gerekli. Kuzey ülkelerinde yaşayan Avrupalılar kış aylarında Tel Aviv’e ısınmak için gelmeye başlıyorlar.

Tel Aviv’e gitmek için en uygun ayları hava ve fiyat koşullarını göz önüne alarak aşağıda belirttik.

Tel Aviv’e gitmek için en iyi aylar

Aylara göre Tel Aviv’de ortalama hava sıcaklıkları:

Tel Aviv’de aylara göre hava sıcaklıkları

Aralık-Şubat
Bu aylarda play havası beklemek haksızlık olur ancak içinizi ısıtacak havayı Tel Aviv’de bulabilirsiniz. Ama çiseleyen yağmura karşı da dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Tel Aviv’de yağmur sezonu. Turizmin başak verdiği kış aylarında oteller fiyatlarını yükseltmeye başlıyorlar. Fazla ödememek için rezervasyonunuzu bir ay önceden yapmanızı öneririz.

BENZER YAZI:  Havalar soğuyunca Tel Aviv

Önemli etkinlikler:

Tel Aviv Jazz Festivali (Şubat)

Mart-Nisan (En iyi zaman )
Bahar, Tel Aviv’i ziyaret etmek için harika bir mevsim. Sıcaklıklar artıyor, şehir güneşi görmek için gelen turistileri kucaklamaya başlıyor. Gün içinde sıcaklıkların 18-20 derecelerde olacağını bilin ki bu da şehirdeki harika mağazaları gezmek ve kafelerin bahçelerinde vakit geçirmek için çok uygun bir sıcaklık. Yüzmek için yine de yeterli bir sıcaklık olmayacağının farkında olmalısınız.

Önemli etkinlikler:

Purim (Mart)
Tel Aviv Maratonu (Mart)

Eylül-Kasım (En iyi zaman )
Sonbahar, Tel Aviv’i ziyaret etmek için bir başka mevsim. Turistler evlerine dönerken sıcaklıklar bu mevsimde 21-26 derecelerde geziyor. Bu da önemli otellerde iyi odalar için herhangi bir kavga vermemeniz anlamına geliyor.

BENZER YAZI:  Tel Aviv seyahat ipuçları

Önemli etkinlikler:

Loving Art. Making Art. Sergisi (Eylül)
Yahudi Bayramı (Eylül-Ekim)

Tel Aviv’e ne zaman gidilir sorusunun cevabı yukardaki bilgilerle beklentilerinizin karşılaştırması sonucu ortaya çıkarsa sizin için en uygun zaman bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir