Vancouver’da ne yenir?

Vancouver‘ın en revaçtaki restoranları, kabuksuz istiridyeden rafine Asya mutfağına kadar her şeyi sunuyor.

PIDGIN: Pidgin’de şef Shin Suzuki, Japon tatlarını Kanada kırsalının doyurucu malzemelerine uygulayarak, bezelye püreli rafadan yumurta ve sote yaban mantarı gibi yemekler ortaya çıkarıyor.

RODNEY’S OYSTER HOUSE: Bu klasik deniz mahsulleri büfesi, kırmızı soslu balık yahnisi ve Batı Yakası istiridyeleri gibi yemeklerde uzman. Ondan fazla varyasyonu bulunan bu lezzetlere bölgenin
kırmızı ve beyaz şarapları eşlik ediyor.

L’ABATTOIR RESTAURANT: Vancouver’ın, Gastown semtindeki ilk hapishanesi, iki kata yayılan bir restorana dönüştürüldü. Alabalıklı patates salatası ile hafif füme ördeği deneyin ve barların dahi çocuğu Shaun Layton’ın yaratıcı kokteyl menüsünü kaçırmayın. Dikkat çekenler: Konyak, portakal rendesi, tatlı vermut ve Chartreuse likörüyle yapılan Slaughterhouse.

BENZER YAZI:  Özgür Ruhlu Otel: Drake Devonshire Inn

HAWKSWORTH: David Hawksworth şehrin en yetenekli mutfak şefleri arasında. Rosewood Hotel Georgia içindeki tarz sahibi restoranı ise şehre hakim olan mütevazı yeme-içme mekânlan ile tezat oluşturuyor. Izgara etler, balıklar ve sebzeler kusursuz şekilde hazırlanıyor; servis ise mükemmel.

MORNING SHANGHAI: Vancouver merkezinin sadece 15 dakika güneyindeki Richrnond kasabası, Kuzey Amerika’nın en büyük Çinli nüfusuna ev sahipliği yapıyor ve otantik Asya mutfağı sunan restoranlarla dolup taşıyor. En iyilerinden biri, öyle ahırn şahım olmayan bir alışveriş merkezinin içindeki bu küçücük lokasyon. Ne mi
sipariş etmeli? Buharda pişmiş hamur mantısı çorbası, tuzlu ördek, pırasalı turta ve Şanghay usulü noodle.

GUU WITH GARLIC: Kitanoya Guu restoran grubunun Vancouver’a yayılmış beş izakaya restoranının her birinin odak noktası farklı. Şehir merkezindeki Robson Street’te bulunan bu şube, adının hakkını fazlasıyla veriyor: Bol yağda kızartılmış pane kontrfile, udon çorbası ve teriyaki tavuk gibi yemeklerin hepsine bolca sarmısak ekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir