Yeni bir hayata başlayabileceğiniz 5 cennet yer

Yaşadığınız ve çalıştığınız yerle bağınız çok mu ince? O zaman neden başka bir yere taşınmıyorsunuz? Kişiliğinize ve zevklerinize daha çok uyan daha kültürlü veya havası daha iyi olan bir yere?

Dünyada çeşitli sebeplerden çok az kişinin yaşadığı harika yerler var. Bu yerler inanılmaz güzellikte. Yapmanız gereken valizlerinizi hazırlamak ve dünyadaki bu cennet köşelerde kendinizi bulmak.

Avarua, Cook Adaları

Avarua, Cook Adaları

Avarua, Cook Adaları

Yeni Zelanda’nın yaklaşık 2 bin km. kuzey doğusunda yer alan bu ada tropikal plajlara sahip ve neredeyse Maldivler veya Seyşeller’den bir eksiği yok. Avarua’da aylık 130 dolara bir apartman dairesi tutabilirsiniz. Ada ayrıca turistlerin yoğun ilgisi altında değil. Adaya yılda yaklaşık 100 bin yabancı geliyor ve Havai’ye giden 8 milyon insanla kıyaslarsak bu rakam hiçbir şey. Tadınızı kaçıran kalabalık gruplardan yoksun bu yerde doğal güzelliklerin, balinaların, rahatlatıcı yürüyüşlerin, harika manzaraların keyfine varabilirsiniz.

BENZER YAZI:  Masallardan alınmış gibi duran 25 yer

Český Krumlov, Çek Cumhuriyeti

Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti

Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti

Bohemia’nın Çek kısmında yer alan masalsı bir şehir. Şehir sanki orta çağdan kalma büyük bir kale. Bütün sokaklar parke taşlarından yapılmış. Yılda bir kez Gül Festivali icra edilen bu yerde iki kişilik bir akşam yemeği yaklaşık olarak 20 dolara tekabül ediyor. Bir apartman dairesinin aylık ücreti ortalama 400 dolar. Buraya taşınmak istiyorsanız burada sizi zorlayacak tek şey Çekce öğrenmek olabilir!

Kon Thonsay, Kamboçya

Kan Thonsay, Kamboçya

Kan Thonsay, Kamboçya

Güney Kamboçya’daki bu küçük ada, plajların ve ormanların oluşturduğu gerçek bir cennet. Buradaki balıkçılar ve onların aileleri dışında neredeyse burada kimse yaşamıyor. Çok komik ücretler karşılığı burada kalacak yer bulabilirsiniz. Vaktinizi plajda rahatlayarak, ormandaki mağaraları keşfederek harcayabilirsiniz. Sadece 5 dolara balıkçılar sizin için yeni yakalanmış yengeç pişirebilirler. Diğer deniz ürünleri ise 1-2 dolardan pahalı değil. Burada imtina edeceğiniz şeyler yabani hayvanlar ve köpekler olacak. Gerçekten sivil hayattan kopmak isteyenler için harika bir yer.

BENZER YAZI:  Chapala Gölü'nde Maya Terapisi

Guanajuato, Meksika

guanajuato-meksika

Meksika’nın tam kalbinde konumlanmış bu yer tam bir kültür yuvası. Çok iyi bir apartman dairesini burada 150-200 dolar arası bir meblaya kiralayabilirsiniz. İçkiler 1 dolar bile değil, sinema bileti 3 dolar. Guanajuato ayrıca ünlü Cervantino Sanat Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor.

İnci Adaları, Panama

İnci Adaları, Panama

İnci Adaları, Panama

Panama’nın batısına 30 km uzaklıkta yer alan müthiş takımadalar. Zamanında devasa rakamlarda inci madenciliği yapılmış ayrıca korsanlar burayı saklanma yeri olarak kullanmış. Şimdi burası harika tesislerle dolu ve yerel insanlar tarafından kullanılıyor. Deniz kenarında küçük bir evi aylık 300 dolara kiralayabilirsiniz. İnci Adaları, dünyadan kaçmak isteyenler için ideal bir yer. Manzara açısından ise dünyanın en etkileyici yerlerinden.

BENZER YAZI:  Meksika'da piramitlerin üzerinde balon turu

Bu yazı bu adresten Türkçe’ye tercüme edilmiştir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir