Yerellerin Vancouver tavsiyeleri

Üç kent sakini, şehir sırlarını paylaşıyor.

SARAH MCLACHLAN (Grammy ödüllü şarkıcı ve söz yazarı)
“Kahvaltı için favori mekanlarımdan biri, döküm tavalarda geleneksel lezzetler sunan Cafe Medina (medinacafe.com). Genellikle tuzlu karamelli waffle sipariş ederim. Yemeği eritmek içinse Nancy Greene Way’den aşağı doğru giden Grouse Grind (grousemountain.com) yolunu yürümeyi severim. Yol tramvay hattını takip ediyor, dolayısıyla yukarı yürüyüp bir cappuccino içtikten sonra dönüşte tramvaya da binebilirsiniz.”

TREVOR LINDEN (Vancouver Canucks hokey takımı başkanı)
“Sabahları Kits Beach yakınlarındaki Nook (nookrestaurant.ca) gitmeyi en sevdiğim kafe. Nefis kahvesi olan, yerelliğini bozmamış rahat bir mekan. Yazın bisikletimi kapıp vapurla Gibsons kasabasına gider ve Sunshine Coast boyunca süzülürüm (bcferries.com). Dönüş yolunda her zaman vapurdaki White Spot’ta (whitespot.ca) mola verip, güvertede bir hamburger mideye indirmek adetim. Şehir merkezinde nefis keten çömlekler ve pantalonlar satan Roden Gray (rodengray.com) adlı cool bir butikten bütün alışverişimi yaparım.”

BENZER YAZI:  Yardımsever tatiller

ANTHONY VON MANDL (Mission Hill Family Estate Winery sahibi)
“Güne başlamanın en mükemmel yolu, dört kuşaktır pastacılık yapan Thomas Haas’da (thomashaas.com) çifte kavrulmuş bademli kruvasan yemekten geçer. Yakınlardaki Michael McBride Menswear’de (michaelmcbride.ca) daha az bilinen Kanadalı ve uluslararası markaları bulabilirsiniz; personel tadilatlarınızı aynı gün teslim etmek için canla başla çalışıyor. Akşam yemeği için, Chinatown’da bulunan ve nefis bir tadım mönüsüne sahip 19 kişilik vejeteryan restoranı Parker’ın (theparkervancouvercom) büyük hayranıyım.”

Hava karardıktan sonra…

İyi barrnenlerin film yıldızı muamelesi gördüğü Vancouver’da kokteyl kültürü gelişkin. Blackbird Public House & Oyster Bar’da (donnellygroup.ca), Trevor Kallies içkileri hazırlarken, 120 şişelik bir scotch menüsünün de hükmünü sürüyor. • Cactus Club Cafe (cactusclubcafe.com) taze karpuz suyuyla müthiş margaritalar hazırlıyor. • Chinatown’daki Keefer Bar’ın (thekeeferbar.com) servis ettiği Buffalo Trace, demirhindi, zencefil ve limonlu Buffalo Soldier gibi üst düzey kanunlar, mekânın hafif loş ortamına ışık gibi doğuyor. • Bao Bei Chinese Brasserie (boo-bei.ca) Siçuan biberi ve incirli rom ile hazırlanıp, yanında Çin turşusu ile içilen Bakku-Shan kokteyli ile tanınıyor.

BENZER YAZI:  Eylül-Aralık Gemi Seyahatleri

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir