Cape Town’da konaklama ve mahalleler

Cape Town mahalleleri

City Bowl: Cape Town’un ticari merkezi, şık kafeler ve renkli evlerle dolu Gardens, De Waterkant ve Bo-Kaap gibi yükselişe geçen semtlere ev sahipliği yapıyor. 

Clifton/Camps Bay: Şehrin en lüks bölgesi, kokteyl barların sahile taştığı beyaz plajlarla dolu. Klasiklerden yeni açılanlara kadar listemizin en iyi yedi oteli. 

Constantia: Üzüm bağları ile meşhur Constantia, şehir merkezinin 20 dakika güneyinde.  

Victoria & Alfred Rıhtımı: Moda butikleri ve canlı müzik mekânlarının bulunduğu bu tarihi bölge, aynı zamanda yakındaki Robben Adası’na geçiş noktası. 

Woodstock: Tasarım dükkânları ve galeriler, Cape Town’un yaratıcılık merkezi haline gelen iddialı Woodstock banliyösünü oluşturuyor. 

Şehirde Ulaşım: Taksi çok; Winelands’e gitmek için araba kiralayın (drivesouthafrica.co.za). Birçok şarap imalathanesine Route 62 üzerinden ulaşılabilirsiniz. 

Cape Town’da kalın

Cape Grace: Özel bir rıhtımda bulunan Cape Grace, Hollywood ünlüleri için (Ryan Reynolds ve Beyonce) cezbedici. Odalar, Delft porseleni çay tabakları, botanik baskılar ve geleneksel ferforje lambalardan yapılmış değişik şamdanlar ile dekore edilmiş, capegrace.com.

Ellerman House: Dağın yamacında bulunan ve Atlantik’e bakan, Kral Edward dönemi özelliklerini taşıyan bu otel sizi büyüleyecek. Ana malikâne, teraslı bahçelere bakan beyaz tırabzanlı geniş avlulara sahip. Otelin bir kayalığın içine inşa edilmiş sanat galerisine göz atın. ellerman.co.za.

Kensington Palace: Bilinçli gezginler, Table Mountain’ın eteklerindeki bu sekiz odalı konağı çok seviyor. Orijinal Güney Afrika sanat eserlerine de iç dekorasyonda yer verilerek ultra modern (pürüzsüz deri koltuklar; çingene pembesi yastıklar) bir görünüm yaratılmış. 
kensingtonplace.co.za.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir