Cape Town’da yeme-içme ve şarap kültürü

Cape Town’da tadın

Carne Sa: Braaiing (ızgara), Güney Afrika’da ulusal bir eğlencedir ve hiç kimse bu yerel et lokantasından daha iyi yapamaz (etler genellikle restoranın sahibi Giorgio Nava’nın Karoo’daki çiftliğinden geliyor). Seçiminizi kömür ateşinde pişirilen kuzu eti veya 24 aylık sığır etinden yana kullanırsanız hata etmezsiniz. carne-sa.com.

Grand Cafe & Beach: Bu sahil mekânında okyanusa bakan masalar ve kulübeler hep şık Cape Town sakinleri ile dolu. Kafenin klasiklerinden füme alabalık salatası ile düz ekmek hamuruna yapılan pizzalardan sipariş verebilirsiniz. grandafrica.com.

Neighbourgoods Market: Cumartesi sabahları, şehrin yenilikçi ekmek ve şarküteri üreticileri Woodstock’taki lüks ve pahalı ürün pazarında bir araya geliyor. Hamur işlerinden seçiminizi yapın; kahveniz ve krepinizle birlikte ahşap masalarda yerinizi alın. Ya da pikniğe gitmek için stok yapın. neighbourgoodsmarket.co.za. 

Pot Luck Club & Gallery: Luke Dale-Roberts’ın sahibi ve şefi olduğu, gösterişten uzak mezelerin sunulduğu bu mekân, sahil şeridinin en çok konuşulan restoranı. Modern sanat anlayışına uygun dekore edilmiş havadar, loft tipi bir yemek salonu, açık mutfakta pişirilen yaratıcı yemeklere zemin hazırlıyor. Kırmızılahana ve elma salatası ile sunulan domuz karnını mutlaka tadın, thepotluckclub.co.za.

Roundhouse: Restoran tasarımcısı ve jet sosyete gurmesi Adam Tihany şehre ayak basar basmaz, eskiden Dutch East India Company cezaevi olan, Table Mountain’a gizlenmiş bu restorana uğruyor. Özelliği mi? Ustalıkla hazırlanmış altı tabaktan oluşan tadım menüsü (soğan yaprakları ile süslü kemiksiz pirzola, patlıcan turşusu ve mantarla servis edilen çiğ etli yemek carpaccio). theroundhouserestaurant.com. 

Test Kitchen: Pot Luck Club & Gallery’nin sofistike sahibinin üç yıl önce görücüye çıkan bir başka yaratıcı projesi. Yemek sunumları sıra dışı: Tütsülenmiş erikli kaz ciğeri ile servis edilen biltong (tütsülenmiş et), mısır ve eritilmiş tereyağı ile servis edilen füme bıldırcın yanında Norveç ıstakozu. kitchen.co.za.

Cape Town’da Winelands keşfi

Şehrin yirmi dakika güneyindeki 1.821 dönümlük Groot Constantia (grootconstantia.co.za) ülkenin en eski şaraphanelerinden. Doğuya yol alınca, tarihi Paarl kasabası dışındaki Fairview‘e (fairview.co.za) ulaşabilirsiniz. Fairview’ün keçi sütünden peynirleri eşliğinde tek bağdan ürettiği şaraplarını tatmak için yer ayırtın. Franschhoek vadisindeki Babylonstoren (babylonstoren.com) meyvemsi Viogniers ve Chardonnay şarapları üretiyor. Kuzeye yöneldiğinizde, Chenin Blanc’ının yoğun tadında yüksek rakımı ve rüzgârının da büyük payı olan Tierhoek (tierhoek.com) sizi bekliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir