Dünyanın en az ziyaret edilen 5 ülkesi

Bazı insanlar çok popüler olan turistler için cennet gibi gözüken yerlere gitmeyi sever. Diğerleri rahatlayabilecekleri ve turist kalbalığından uzak kalıp yerel insanlarla diyaloğa girebilecekleri yerleri tercih ederi. Ama az turistin gittiği, popüler olmayan yerlere gitmek biraz meşakkatli olabilir.

Ama eğer az bilinen yerlere seyahat etmeyi eğlenceli ve maceralı buluyorsunuz bu 5 ülkeye göz atın, belki listenize sıradaki yer olarak birini eklersiniz. Bu ülkelere yılda sadece 1000-15000 arası ziyaretçi gidiyor. Araştırmayı yapan kurum Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Organizasyonu.

1. Tuvalu

En az ziyaret edilen yerlerden bahsediyorsak Tuvalu‘nun yılda sadece 1000 ziyaretçisi olduğunu söyleyelim. Bu güney Pasifik destinasyonunun inanılmaz güzel sahillere sahip olduğunu göz önünde bulundurursak bu rakam çok şaşırtıcı. Ülkede ordu yok ve suç oranı çok düşük. Siyasi karar alabilecek partiler de yok çünkü ada aile ve ada bağlılığına göre yönetiliyor.

Tuvalu.

2. Kiribati

Pasifik’in merkezinde yer alan bu takımada ülkesi her sene sadece 5 bin ziyareçiye hoşgeldin diyor. Çoğu insanın buranın hiçliğin ortasında bir yerde olduğunu düşünüyor ama buraya en yakın yerleşim yeri Hawaii ve 5 saat uzaklıkta. Kiribati şüphesiz gidilmesi gereken ada destinasyonlarından. Yerliler yüzyıllardır ekmek ağacı, balık ve hindistan ceviziyle yaşamlarını sürdürüyor. Bu basit hayatı yaşadığınızı düşünün ve doğanın verdiği güzel hediyelerin tadını çıkarın.

Kiribati.

3. Montserrat

Küçük Antiller‘de yer alan bu güzel Karayip Adası bir zamanlar İngiliz gezginler arasında çok popülerdi ama son yıllarda yıllık turist ortalaması 7000 civarında. Ada 1989’da kasırga ve 1995’te volkan patlamasından büyük zarar gördü.

BENZER YAZI:  Egzotik ve romantik; Seyşeller

Montserrat bu felaketleri asla tam olarak atlatamadı ama güzel plajları ve berrak suları buraya gelen bir kaç turisti çeken hala çeken şeyler.

Montserrat

4. Sao Tome & Principe

Sao Tome ve Principe iki adadan oluşuyor ve buna rağmen Afrika‘nın en küçük 2. ülkesi. Her sene bu tatil yeri sadece 8 bin ziyaretçi ağırlayabiliyor. Eğer aletli dalış seviyorsanız , balina ve yunus izlemek hoşunuza gidiyorsa, yağmur ormanlarında macera sizin için kulağa hoş geliyorsa Sao Tome & Principe harika bir tatil yeri.

Sao Tome & Principe

5. Komorlar

Hint Okyanusu‘ndaki bu ada grubu yorucu şehir hayatından tam anlamıyla uzaklaşmak isteyenler için ideal bir yer. Doğa severler Komorlar’daki lemurlara ve meyve yarasalarına ev sahipliği yapan yemyeşil ormanlara bayılacak. Ayrıca muhteşem bir volkan manzarası da var.

Komorlar

Bu yerleri daha önce duymuş muydunuz? Hangisine gitmek istersiniz yorum bölümünde belirtin!

BENZER YAZI:  Okyanusun fevkalade adası Mauritius

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir