En güzel 5 İspanyol adası

İspanya Akdeniz lokasyonu ve barındırdığı kültürlerle benzersiz bir deneyimi kendinde topluyor. Uzun plajlarından, tepelik dağlarına, macera heyecanından doğal güzelliğin huzuruna kadar her şeye sahiptir. Hasta la Vista’yı unutalım çünkü buralara veda etmenin bir yolu yok.

Biz Bucket List’inize eklemeniz gereken 5 İspanyol adası seçtik. Hiçbirinden ayrılmak istemeyeceksiniz.

1. Minorka

Gündelik yaşamın huzursuzluğundan kaçmak için sessiz ve muhteşem bir yer arıyorsanız bulunmanız gereken yer Minorka (Menorca). Kendisinden çok daha fazla popüler olan kız kardeşi Majorca’dan farkı inzivaya çekilebilecek çok daha fazla imkan veriyor olması.

Taula, Cales Coves gibi 1300’lerden kalma tarih öncesi anıtlara ev sahipliği yapmasının yanında üzerinde kır çiçekleri, böcekler, kuşlar ve sürüngenleri ağırlıyor.

İpucu: Adada Menorca taksiyi kullanın.

Menorca

2. Gran Canaria

Fotoğrafçılar için bir cennet! Adadaki doğal çeşitlilik adaya ismini verdi: Minyatür Kıta. Plajlar, beyaz kum tepeleri ve yeşil boğazlar adaya resmedilmeye değer bir görünüm veriyor.

Hiking, sörf, golf gibi etkinlikler burayı aileler için kusursuz ve macera dolu bir destinasyon haline getiriyor. Ada ayrıca bazı ilkel mağara köylerini içerisinde barındırıyor. Gran Canaria adasında 32 doğal koruma alanı mevcut, bunların içerisinden en çok dikkat çekenler Rural Park of Nublo ve Doramas Ormanı.

İpucu: Adayı en iyi bir araçla gezebilirsiniz. Buraya tıklayarak taxi fiyatlarına bakabilirsiniz.

Las Palmas, Gran Canaria

3. Tenerife

Eğer macerasever bir gezginseniz Tenerife’yi seveceksiniz. Sörf, rüzgar sörfü, paraşütle atlama, jetski gibi sporların yanında uçurumların yanında sürüş ve hiking gibi etkinlikler adada sizi bekliyor. Burada pineklemenin imkanı yok. Plajlar ve çoşkulu hayat tarzı da Tenerife’yi tam bir paket haline getiriyor.

İpucu: Adada taxi tutmak istiyorsanız buraya tıklayarak fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Tenerife

4. Ibiza

“İbiza’da bir hap içtim” ünlü Mike Posner şarkısı Ibiza’nın partileyen yaşam tarzını uygun bir şekilde açıklıyor. Ibiza şehri ve Sant Antoni en iyi rekreasyon otellerine ev sahipliği yapıyor. Ama Ibiza müzik ve partileyen yaşam tarzından çok daha fazlasını sunuyor.

Adanın geniş bir bölümü UNESCO Dünya Mirası listesinde: Benirras Bay’daki God’s Finger, Sa Caleta, Sant Antoni’deki The Egg bunlardan birkaçı.

Hafif iklim koşulları ve tipik Akdeniz mutfağı, İbiza’yı hafta sonunu geçirmek için mükemmel bir yer haline getiriyor.

İpucu: Ibiza’yı gezmenin en iyi yolu taksi tutmak. Fiyatlar için buraya tıklayabilirsiniz.

İbiza

5. La Palma

Lakabı “Isla Bonita” yani “Güzel Ada”. Çarpıcı güzellikler ve volkanik manzaralarıyla bu lakabı neden aldığını sorgulamıyorsunuz. Dünyanın en büyük krateri La Palma’nın tam ortasında ve bu yer harika bir hiking yeri seçeneği durumunda.

Stratejik coğrafi konumundan ötürü bu ada çok sayıda uluslararası gözlem evini ağırlıyor. Yüksek irtifası ve geceleri berrak gökyüzü burayı kampçılık ve ziyaret için muazzam bir yer yapıyor.

La Palma

Son sözler

Aile tatili de olsa, eski arkadaşlarla buluşma da olsa ya da eşle bir balayı da olsa bu adalar size sayısız keşfedilecek şey vaadediyor.

Yapmanız gereken tek şey sizi en çok cezbedeni seçmek. Hepsini de görmek mi istiyorsunuz? Sizi suçlayamayız…

Bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz bir İspanyol adası varsa yorum kısmından belirtmeyi unutmayın!

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir