Gezginler için yılbaşı hediyeleri

Sık sık gezenlerin çoğu boyun yastığı, göz maskesi, kulaklık gibi eşyalara sahiptir. Bunlardan farklı işe yarar, paketlemesi kolay gezgin sevdiklerinizi mutlu edecek hediyeler var. Eğer yılbaşında gezgin arkadaşlarınıza hediye almak istiyorsanız bu yazıdaki ürünleri bir düşünmenizi öneririz.

1. Seyahat çorabı

Bir sebepten çoraplar en çok verilen hediyelerden biri. Klasik çorapları bir kenara bırakalım ve biraz daha fazla para harcayarak gezmeyi seven arkadaşlarımıza seyahat çorabı alalım. Zensah bu renkli çoraplardan pek çok çeşit üretmiş. Bu çoraplar bacağı belli yerlerden sıkarak kan akışını hızlandırıyor, acıyı azaltıyor, uzun süre oturmak gerektiğinde kandaki pıhtılaşmayı azaltıyor.

Zensah’ın sitesinden rengarenk hediyelik seyahat çoraplarını inceleyebilirsiniz.

2. Seyahat şalı

Sholdit şallarının değerli eşyalarınızı saklamanız için gizli bir cebi var. Burada gezerken pasaport, para, kredi kartı gibi olmazsa olmaz eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Şalları boyunluk, atkı, çanta vs. istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz, fikir vermesi açısından aşağıya bir video ekliyoruz. Farklı renk ve türde çeşitlere sahip olmasından dolayı görünümüne önem veren gezgin arkadaşlarınızı memnun edebilirsiniz.

3. Katlanabilir seyahat şişesi

Tek kullanımlık plastik şişe kullanmayı seven arkadaşınız varsa que marka şişeler onlar için ideal bir tercih olabilir. Bu hafif şişe içini doldurdukça genişliyor ve içindekini çıkarınca küçülüyor. que şişeleri renk renk ve içerisinde hiç plastik barındırmıyor.

4. Cep telefonu kamerası lens kiti

Bu hediye gezerken sık sık fotoğraf çeken arkadaşlarınız için bir nimet! TODI değişebilen 9 lens üretmiş ve bunların arasında fotoğrafçılıkta çok kullanılan balıkgözü, geniş açı, makro gibi lensler de var. Fiyatı 20 dolar civarında.

TODI lens kitinin bir de taşıma çantası var.

5. Kablo rulosu

Elektronik eşyalarıyla gezmek işkenceye dönüşebiliyor ama bu ruloyla kabloları düzenli bir şekilde taşırsanız işkence yerini konfora bırakır. Uncommon Goods‘un bu ürünü gezerken elektronik eşya dolayısıyla kablo taşıyan gezgin arkadaşlarınız için harika bir çözüm olabilir.

Aqua ve Siyah olmak üzere iki rengi bulunuyor.

6. Paketleme çantaları

Bu çantalar seyahat etmeyi seven kişileri düzenli olmaya yönlendiriyor. TravelWise‘ın bu ürünü eşyalar iyi dizildiğinde gezerken çok işe yarayacak gibi duruyor. Belki arkadaşınız bu çantalar sayesinde bavulunda boş yer sağlar ve dönüşte o boşluğa size vermek için bir hediye koyar!

Çantaların pek çok rengi satışta.

7. Evrensel şarj adaptörü

Bazı gezginler seyahat öncesi o kadar çok önemli şeylerle uğraşıyorlar ki bu küçük ama çok önemli adaptörü atlıyorlar. Joomfeen bu küçük adaptörle nereye giderseniz gidin şarjsız kalmamanızı sağlamış. Yurtdışına sık sık seyahat eden arkadaşlarınız bundan sonra sadece yanında bunu götürecek ve size hep minnettar kalacak.

Adaptörün üzerinde çok işe yarayacak 2 de usb girişi bulunuyor.

8. Kulak tıkacı

Çoğu zaman çok küçük şeyler, büyük farkla yaratır. Özellikle seyahat ederken ve gözler kapatıldığında: kulak tıkacı! Kulak tıkaçları gürültüyü inanılmaz şekilde azaltıp, rahat bir uyku çekmenizi sağlıyor veya basınçtan etkilenmeden rahat bir şekilde uçmanıza yardımcı oluyor. Bu tıkaçları çoğu yerden çok ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz ama Mack’s kulak tıkaçları daha özel bir şey arayanlar için ideal.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir