Hindistan’da zaman temalı sokak sanatı

Hindistan‘ın güneybatısında Goa eyaletinde yer alan Panjim‘in sakinlerinin günlük sanat ve felsefe dozlarını almak için çok uzağa gitmelerine gerek yok. Bir sokak sanatçısı olan DAKU‘nun yeni sanat eseri Panjim’de bir caddeyi ele geçiriyor ve insanları durup zamanın geçişini düşünmeye zorluyor. “Zaman Teorisi” başlıklı eserde, caddenin üzerinde asılı duran ağda zamanla ilgili “Zaman her şeyin ilacıdır”, “İyi şeyler zaman alır” gibi sözler yer alıyor ve bu sözler yere gölge olarak yansıyor.

Eser güneş ışığına dayandığından, gölge harfler Dünya’nın dönüşüyle belirip, yer değiştiriyor; bu da eseri sadece eğlenceli değil, ayrıca daha da anlamlı kılıyor.

İnsanlar, ağın altından yürüyerek, zemindeki gölge harflerin arasında durup cümlelerin çeşitliliğini düşünerek, kendilerini eserin güzelliğine bırakabilirler.

BENZER YAZI:  Asya'daki benzersiz ve eğlenceli festivaller

Proje, kar amacı gütmeyen St+art India tarafından Serendipity Arts Festival’ın parçası olarak desteklendi.

See the timelapse of ‘Theory of Time’ by Daku during #startgoa with Serendipity Arts Festival.The installation, now removed, has cast a loop of words on 31st January Road for the past few weeks, under the daily city life of Panjim.📸📺 Pranav Gohil & Jay Upadhyay#artforall #asianpaints #startindia #startgoa #publicart

St+art India paylaştı: 19 Ocak 2019 Cumartesi

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir