İki tekerli dünya: Bisiklet turları

Dünyanın dört bir yanından bisiklet turları radarımıza takıldı. Biri mutlaka size göre.

Gurme gezginlere; Belçika

Ciclismo Classico, Belçika’nın en çok gurur duyduğu iki geleneğini bir araya getiriyor; bisiklet ve bira damıtımı. Toplam 424 km. bu rota, masallardan fırlamış gibi duran şatolara, etkileyici kanallara ve tarihi bira üretimhanelerine uğrayarak devam ediyor ve yol boyu pek çok tadım fırsatı sunuluyor. 9 günlük turlar 4.495 dolardan başlıyor. Mesafe: Günde 65 km. veya 4 saat.


Sürpriz sevenlere; Kapadokya

Biking in Turkey acentasının dağ bisiklet turu Cappadocia Singletrack MTB, sekiz günlük rotası boyunca genellikle patikalar, keçi yolları ve traktörlerin düzlediği köy yollarını kullanarak, Soğanlı Vadisi, Sivrihisar, İhlara Kanyonu gibi noktalara uğradıktan sonra Uçhisar, Göreme, Ortahisar üçgenindeki volkanik vadileri keşfediyor. Konaklamalar her gece başka bir kasaba veya köydeki kaya otellerde. 8 günlük turlar 935 euro (tam pansiyon konaklama dahil). Mesafe: Günde 35 km. veya 3 saat.

Kapadokya'da bisiklet turu

Kapadokya’da bisiklet turu


Doğa tutkunlarına; Namibya

BENZER YAZI:  Dünyanın en mutlu ülkeleri

H&l Adventures’ın, bisiklete yeni başlayanlar için de uygun olan bu dağ bisikleti turunda vahşi yaşamı gözleyin, dünyanın en büyük kumuluna çıkın ve Himba kabilesi üyeleriyle tanışın. Çarpıcı bir güzelliğe sahip İskelet Sahili’ne; oradan ise daha içeride filler, aslanlar ve türlü tehlike altındaki kara gergedanlara ev sahipliği yapan sulak alanlara pedal çevireceksiniz. 12 günlük turlar 3.910 dolardan başlıyor. Mesafe: Çiğnenmemiş yollardan günde 45 km. veya 3 saat.


Şarap meraklılarına; Fransa

Alsas bölgesinin Riesling bağlarından Champagne bölgesine uzanan bu tadım ve bisiklet turunda, Butterfield&Robinson acentası, konuklarını Fransa’nın hemen bütün efsanevi apelasyonları, yani üzüm üretim bölgeleriyle tanıştırmış oluyor. 7 günlük turlar 6.795 dolardan başlıyor. Mesafe: Günde 35 km. veya 3-6 saat arası.

BENZER YAZI:  İtalya'nın en yeni küçük otelleri

Göçebe ruhlulara; Fas

DuVine Cycling & Adventures’ın çeşitlilik sunan son rotası; Marakeş çarşılarından Yüksek Atlas Dağları’ndaki Berberi köylerine ve Richard Branson’ın Kasbah Tamadot oteline kadar uzanıyor. Son gece, çölün içlerinde yıldızlarla aydınlanan bir vahaya pedal basacaksınız. 6 günlük turlar 6.995 dolardan başlıyor. Mesafe: Günde 38-57 km veya dört saat.


Yükseklik bağımlılarına; İsviçre ve İtalya

Dağ bisikleti uzmanları Sacred Rides, yeni güzergahlarında misafirlerini İsviçre-İtalya sınırındaki Alpin coğrafyaya götürüyor ve yüksek rakımlarda bir köyden diğerine harika sürüşler vaat ediyor. Üstelik yolda, 2000 yıllık antik Roma hamamlarında (Leonardo da Vinci de buraya uğramış) kaslarınızı gevşetme şansınız da var. 8 günlük turlar 2.560 dolardan başlıyor. Mesafe: Dağ yollarında günde 25 km. veya 5-6 saat.

BENZER YAZI:  Havadan çekilmiş fotoğraflarla harabeler

 

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir