Instagram filtreniz ne anlatıyor?

Bir fotoğraf bin söze bedeldir; dolayısıyla filtresi gezginin ruhunu yansıtır. İşte, seçtiğiniz özel efektlerin karakterinize dair verdiği ipuçları.

Earlybird: Modernligin canı cehenneme! Sandık bavulların ve sıcak hava balonlarının yavaşça kaybolduğu döneme özlem duyuyorsunuz. Jules Verne sizin idolünüz. ideal akşamınız, biftek ve istiridye kızartması ile başlamalı ve film makinasıyla gösterimle sona ermeli.

Inkwell: Ansel Adams ve Henri Cartier-Bresson’m mutlu aşk çocugusunuz. Kim, iki savaş arasında Paris’te yaşamak istemezdi ki? Renk, sizin için dikkat dağıtan bir teferruattan ibaret. Siyah beyaz fotoğraf çekmekle kalmıyor, siyah beyaz giyiniyorsunuz.

Kelvin: Hava sıcaklığı 23 derecenin altına düşen yerlerden haz etmiyorsunuz. Pasifik sizin cennetiniz. “Mükemmel sörf dalgası” aynı zamanda göğsünüzdeki dövmede de var. Dünyanızda bulutlara yer yok. Sizin için her yaz sonsuz, her dalga efsanevi, her saat altın değerinde.

Sutro: Şehrin karanlık köşe bucakları sizi çekiyor. Kötü otel aydınlatması sizi rahatsız etmiyor; zaten her yerde ışıktan kaçıyorsunuz. Kapınızdaki yazı kalbinizdekiyle aynı: RAHATSIZ ETMEYİN. Sıradaki seyahat: Alaska’ya veya Belarus’a, üstelik kış sezonunda olsa mutlu olurdunuz.

Filtresiz: Saflık prensibiniz. Vücudunun bir tapınak; sanatınızın süse, kadrajınızın değişmeye ihtiyacı yok. (Muhtemelen tuz da kullanmıyorsunuz.) Instagram’da ne işiniz var zaten?

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir