İstanbul’da eğlence

İstanbul’da eğlenmek, yemek, içmek, için nereye gitmeli, ne yapmalı? Cevabı bu yazıda bulacaksınız.

İstanbul’da en sevdiğim şey her güne özel yapılacak bir şey bulabilmemiz. Ama önemli olan doğru günde doğru yere olmanız. ‘Hangi gÜn nereye gideceğiminerden bileceğim?’ dediğinizi duyar gibiyim. İşte size haftalık İstanbul programı! İlk sırada en sıkıcı gün olan Pazartesi. Her yer boşturo ğlum, zaten kötü bir hafta başladı, beni uğraştırma otur oturduğun yerde’ diyenler yanılıyorsunuz. Pazartesi Lucca’sı yemek ve bir içki almak için ideal seçim. Aynı zamanda güzel müzik dinleyip haftaya sıkı bir giriş de yapmış olursunuz. Hafta içi kahve içmeleriniz, küçük toplantılarınız, arkadaşlarızla kaynaşmanız için yeni nesil kahvehanelerimiz olarak adlandırdığım Nişantaşı kafelerini tercih edebilirsiniz.

Eğer Salı gününde Nişantaşı’nda takılmaya devam edelim derseniz de Teşvikiye’deki Kozmonot’ta kızlarla kesişebilirsiniz. Ayrıca Salı akşamları Corridor’da Türkçe gecesi var. Çarşamba rock müzikle yine lokal yerimiz olan Corridor’da takılabilirsiniz. ”Gece daha bitmesin devam edelim” ekibini hem dans ettirecek hem de içki sonrası yemek yeme sorununu ortadan kaldıracak Gizli Kalsın’a uğurlamak isterim. Sahil taraflarında birşeyler içelim derseniz Arnavutköy’deki Any’ye Çarşamba günleri uğramanızı tavsiye ederim. Haftaiçi hergün yoğunluğunu koruyan Lucca ve Kozmonot’ta atıştırmalıklarınıza ve içkileriniz devam edebilirsiniz.

Perşembe’yi perişanlıktan kurtaracak bir mekan: Union22! Teşvikiye’deki yeni soluk Union 22 tam 3’ü bir arada. Union’da hem alışveriş yapabiliyorsunuz. Hem de karnınızı doyurabiliyorsunuz bir taraftan da o ay ki fotoğraf sergisine göz atabilirsiniz.

En sosyal akşam Cuma için Sıraselviler’de yeni şubesi açılan Nublu alternatif birseçimle kalbimizi çalıyor. Yine Cihangir semalarında takılmak isterseniz Kiki müzik dinlemek için keyifli bir mekan. Geceyi uzatalım diyenler soluğu Minimüzikhol’de alabilirler. Karaköy’de geceye başlayanlar Unter’de sokaklara taşan kalabalıklarla sohbet edip müzik dinleyebilirsiniz. Sahilin diğer ucunda olanlar Lucca’da parti tadında bir Cuma geçirebilirler. Yabancı misafirleriniz varsa Lucca sonrası Ulus 29’un İstanbul manzarasında ’buralar hep bizim’ diyerek gövde gösterisinde bulunabilirsiniz.

Cumartesi gününüze Cihangir’de başladıysanız sabah kahvenizi güzel dekorasyon ve kaliteli kahve için Manuel Coffee’de almanızı tavsiye ederim. Cihangir meydanının yakınında Journey’de yemek yiyebilirsiniz. Sonrasında karşı kaldırıma atlayıp Geyik’te biranızı yudumlarken zaten muhtemel olarak karşılaşacağınız arkadaşlarla burdan nereye’ planlarını da yapıyor olursunuz. O zaman hemen Karaköy’e doğru rotamızı çeviriyoruz. Geceye Gaspar’da ısınma turlarına başlayıp, hayatımıza yeni ve hızlı bir giriş yapan Raw’da sabahlara kadar eğlencenin dibine vurmak hiç de fena bir Cumartesi planı gibi gözükmüyor. Ayrıca Babylon’un etkinliklerine bakıp kafanıza uyan bir konsere de gidebilirsiniz.

Gündüz Galata’ya yolunuz düşerse hem alışveriş yapıp hem de kahve yudumlamak güzel bir plan olabilir. Galata kulesine selamınızı verip Serdar-ı Ekrem’e doğru yönelip Mavra veya Santral’de kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca şanslıysanız Kamayor Sanat Atölyesi’nde o günküp rograma göre Vedat Özdemiroğlu’nun şovunu ya da muhteşem müziklerle kulak pası silme operasyonunu yakalabilirsiniz.

Karaköy Naif

Pazar sabahı kahvaltısında Karaköy Naif’in mükemmel lezzetleriyle kendinize leziz bir ziyafet armağan edebilirsiniz. Hatta gününüzü orada uzatıp harika pidelerden midenize bayram ettirebilirsiniz. Üzerine Karaköy’ün yeni gözdesi Dandin Bakery’de bir tatlı iyi gider. Pazar günü Karaköy’deki her yer arkadaşlarınızla çevrili olacağından oradan oraya kendinizi akışa da bırakabilirsiniz. Eğer Bebek taraflarında manzaraya karşı ayaklarınızı uzatıp bir kahvaltı yapmak isterseniz, Mangerie bunun için en uygun adres. Biraz kafam atık, arkadaşlarla şöyle rakımı içip efkar dağıtayım, bir de deniz havası alayım diyorsanız Akın Balık Pazar akşamları için iyi bir tercih olacaktır. ‘Söndürmüşüz feneri salaş bir balıkçıda’ şarkısı kulağınızda kız arkadaşınızın neden böyle davrandığını masaya yatırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir