İstanbul’da Şef Restoranları

Amanda Bravo
İnanç Baykar ve Melis Korkud’un catering şirketinin restorana dönüşmüş hali. Dekorasyon ince detaylarla dolu, koruya nazır manzarası da cabası. Akdeniz ağırlıklı menü mevsime göre değişiyor. Perşembe, cuma, cumartesi 12:00-23:00, diğer günler 12:00-17:00 saatleri arası açık.

Basta! Street Food Bar
Yurt dışında çalışmış şef Derin Arıbaş ile Fransa ve Beyoğlu Nicole deneyimli Kaan Sakarya’nın gurme dürüm projesi. Etlerin pişirilme tekniği, baharatları ve kendi imalatları sosları öne çıkıyor. Dana dürümdeki kaburga yedi-sekiz saatte pişiyor. Füme tavuklu ve oğlaklı dürümün öne çıktığı menüde vejateryenler de düşünülmüş. Pazartesi kapalı, diğer günler 12:00-22:00 arası açık.

Can Oba Restaurant
Michelin’li şeflerle çalışmış bir ustanın meskeni. Her gün ayrı bir hamur işi çıkan menüde portakal soslu levrek gibi tabaklar göz alsa da, başta ciğer olmak üzere Türk klasiklerinin de hakkını veriyor. Karamelli peynir tatlısı ve tiramisu mutlaka tadılmalı. Pazar kapalı, diğer günler 10:00-23:00 saatleri arası açık.

BENZER YAZI:  Ağırlama Sanatı

Gram
Yemek yazarı ve şef Didem Şenol’un Şişhane’deki mekanı Gram artık Kanyon’da. Girişteki Gram corner’da hafif ve lezzetli fırın ve pastane ürünleri satılıyor. Restoran katındaki Gram ise başta salata ve zeytinyağlılar olmak üzere, mevsime göre değişen bir Akdeniz mutfağı sunuyor. Ayrıca bebek ve Maslak Orjin Plaza’da şubeleri bulunuyor. Her gün 08:00-22:00 arası açık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir