İsviçre’nin şirin köyü Vals

İsviçre Alpleri‘ndeki bu küçük köyde, mükemmel pistler yerine, tasarım düşkünleri için bir cennet bulacaksınız. Pritzker Prize sahibi Peter Zumthor‘un parıltılı gri Vals kuvarsitleriyle inşa ettiği muhteşem Therme Vals evlerinde, buhar banyoları ve kaplıca havuzları sizi bekliyor.

Geçen sonbaharda buradaki tek otel , 7132 Hotel (7132.com) ismiyle yeniden markalaştı. Fritz Hansen ve Eero Saarinen mobilyaları, pancar ve ıspanaklı Öra salmonu gibi yemekler servis eden bir restoran ve Japon mimar Kengo Kuma‘nın tasarladığı yeni çatı katı daireleri bulunuyor.

Sert yüzey ve dik açılar zevkiniz değilse, hafif orta çağ havası eklenmiş Danimarka stili Brücke 49 (brucke49.ch) bir başka seçenek: Finn Juhl sandalyeleri, ı96olar’dan Le Klint lambaları, Vola duşları ve William Morris duvar kağıtları her yerde. Yerlilerin yaptığı gibi yapın ve otelden 45 dakikalık bir yürüyüşle, ı8. yüzyıl yapısı ahşap dağ kulübesi Restaurant Ganni‘ye (ganni.ch) gidin. Zencefil ve kurutulmuş porçini ile tatlandırılmış bir kap erimiş peynirden sonra, geri dönüş öncesi sindirimi kolaylaştıran bir kadeh vieille prune (erik brendisi) için.

BENZER YAZI:  Yalnız kadın gezginler için en güvenli yerler

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir