İtalya’da nasıl Vespa sürülür?

Roma’da Audrey Hepburn veya Gregory Pack gibi rahatça scooter sürebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün. İkon haline gelmiş bu aletin ütesinden gelmek, ciddi ustalık gerektiriyor ki trafikten söz etmiyoruz bile. St. Regis oteline Vespa tedarik eden Bici & Baci’den Claudio Sarra güvenli sürüş için bize ipuçları veriyor.

1. Roma’da araç sürmek tehlikeli olabilir. Bir kasket takın, çeneliği bağlayın ve yüzünüze çarpacak sineklerden korunmak için göz siperini indirin.

2. Motoru çalıştırmadan önce Vespa’nın sabitleyici çatalını kaldırmazsanız kontrolü kaybedersiniz ve motosiklet, sokak ortasında sürücüsüz hareket alır (sıkça yapılan bir hata).

3. Sarı boyayla işaretlenen sadece yayalara açık bölgeler ile otobüs yollarından sakının. Kaldırımlar dışında her yer mübah.

BENZER YAZI:  Bolonya'da yapılacak en güzel 10 şey

4. Romalılar, bırakın elle işaret vermeyi, trafik kurallarına dahi uymuyorlar. Kavşağa girip çıkan diğer motosikletlere karşı aşırı dikkatli olun ve en kalabalık kavşaklardan kaçının.

5. Böyle küçük bir aleti park etmek, sorunsuz ve tabii ücretsiz (sayaçlı alanlarda bile). Eşyanızı yanınıza almayı ve Vespa’nızı kilitlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir