Kenoa’da cennet provası

Brezilya‘da vahşi yaşamın ortasında yer alan Kenoa Exclusive Beach Spa&Resort, iddiasız tasarım diliyle doğanın içinde kayboluyor.

Tam önünde Atlantik Okyanusu‘nun kilometrelerce uzanan muhteşem kıyı panoraması ile Kenoa Exclusive Beach Spa&Resort, özel olduğu kadar hayranlık uyandıran, lüksün topraktan gelen güzellikle tarif edildiği, huzurlu bir kaçış rotası.

Brezilya’nın Kenoa doğa alanı içinde kaybolmuş olan otel, güneş içindeki Barra de Sao Miguel sahilinde yer alıyor. Otelin içindeki 23 villa ve süitin ekolojik ortamı, konfor ve kaliteden ödün vermeden tasarlanmış ince detaylarla dolu. Vahşi yaşamın tam ortasında konumlanan Kenoa’nın göz alıcı fakat iddiasız tasarım diline, doğal renkler hakim. Shiseido donanımlı spa, okyanus manzaralı fitness center, şarap barı ve dünya çapındaki mutfak, duyuları açan ve ruhu tatmin eden lezzetler sunuyor.

Kenoa’nın yaratıcısı Brezilya doğumlu Pedro Marques, ailesine ait yazlık evden ilham alarak bu mekanı hayal etmiş. Onun girişimci ruhu ve gerçek ihtiyaçları anlamadaki sezgisel gücü otelin “eco-chic” tarzının en önemli nedeni. Daha önce bir konaklama işi tecrübesi olmadığı halde Marques, Kenoa’yı Brezilya’nın en nefes kesen tatil rotalarından biri yapmış. 

Kenoa’nın dekorasyon kodları

Mimar Osvaldo Tenorio, Kenoa-Exclusive Beach Spa &Resort’un tasarımını yaratırken doğanın yaydığı huzurlu sakinlik ve onun ilkel formlarından ilham aldığını söylüyor. Proje, çeşitli göndermeler, renkler, dokular ve tatlarla; doğa, insan ve sadelik, mahremiyet, lüks ve rahatlığa duyulan özlem ilişkisini vurgulayan kendi genetik kodunu yaratmış. Dışarıda olduğu kadar içeride de tasarım dili aynı: Basit ve sakinleştirici. Mimar Tenorio çarpıcı bitki örtüsünü mekanın genel kimliği için ana tema olarak belirlemiş. Akılda kalan mimari özelliklerden biri de peyzaj tasarımında yaratılmış: Damı delerek otelin kum zemininden yukarı doğru tırmanan okaliptüs ağaçları… 

Otelin dekorasyonunda karşıt biçimler ve yüzeyler dinamik görünümleri içinde beklenmeyen ama düzenli bir hava oluşturuyor. Cilalı ahşabın çıplak tuğla duvarla yaptığı kontrast, doğadan gelen ham malzemenin insan yapısı tasarımlarla omuz omuza duruşu dekorasyondaki zıtlıklardan birkaçı. Kenoa’nın iç tasarımı, Afika’dan Amazon’a kadar farklı etnik detaylarla evrensel bir vizyona sahip. Doku, aroma ve renklerin bir aradaki oyunu sayesinde Kenoa, Güney Amerikan kültürü gibi insanı sarmalıyor. Altın kumlar ve turkuvaz mavisi denizle çevrelenmiş bu mekanda bulunmayı eşi bulunmaz bir tecrübeye dönüştüren özenli tasarım, zenginliğini bağırarak anlatan otellerin aksine, küçük detaylarda ortaya çıkıyor. Çağdaş sanat ve yerel ustaların işleri, Kenoa Resort’un dekorasyonunu tamamlıyor. Burada alışılmamış olan sadece mekanın stili değil, bu stilin ormanla Atlantik arasına sıkışmış lokasyonla birlikteliği. Burası bir butik otel gibi algılanmasın; Kenoa, otel endüstrisi duyenleri ile dolu olmayan bir bölgede, verimli, donanımlı hizmet vermesi açısından da bir ilk olarak gösteriliyor. 

Kenoa’nın hizmetleri

Kenoa’nın hizmet anlayışı en doğru kelimelerle ‘lüks rezidans’ olarak anlatılabilir. Çok iyi eğitim almış otel görevlileri, tercihlerinizi daha söylemeden kavrama yeteneğine sahipler…  Otelin sundukları bu kadarla sınırlı sanmayın. Yemek, burada bir keyif, bir ritüel, bir arınma ve iyi hissetme aracı. Otelin tam odak noktasında yer alan Kaamo restoran, ünlü şef Cesar Santos’un yönetiminde farklı bir dekor ve çekici bir deniz manzarası içinde, eşsiz lezzetler sunuyor. Restoran ve şarap barı yerel bir çekim merkezi olarak geleneksel ve bölgesel tatları Portekiz etkisinin ufak bir dokunuşuyla servis ediyor. Otelde tai-chi ve yoga dersleri, konferans hizmetleri ve iş toplantıları, düğün ve resepsiyon hizmetleri de var. 

Yeni bir hayata merhaba

Kişisel eğitmenler, okyanus manzaralı fitness merkezinde, vücudunuzu tonlayıp pozitif endorfinler salgılatacak olan rutinlerde size yol gösteriyor. Terapistler sizi dinleyerek, sadece Kenoa’ya has olan güzelliklerden faydalanmanız için belirli yöntemler uyguluyorlar. 

Kenoa Spa, sıkıcı ve bunaltıcı şehir günlerine bir ara vermekle ödüllendiğiniz beş duyunuzun hepsine hitap eden özel bir program sunuyor. Bu mekan, hava, ateş, toprak ve su elementlerini bilinçaltına, renkler, tatlar, kokular, dokular ve seslerden oluşan tek bir mesaj olarak yerleştiriyor. 

Kenoa Resort, mahremiyete öncelik vererek huzur dakikaları, mutluluk dalgaları ve rahatlık öğeleri sunmayı amaçlıyor. Günü beklenmedik hoşluklarla örüp unutulmaz bir seyehat tecrübesi sunuyor. 

(www.kenoaresort.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir