Klasiklerin cazibesi: Hong Kong

Yakın zamana kadar Hong Kong‘da özgün işler, ünlü yabancı şeflerin ellerinden çıkıyordu. Ama yerli yetenekler şehrin mutfağını canlandırmaya başladığından beri, bu değişmekte.

20 kişilik LITTLE BAO‘da May Chow, yerli favorilere yeni bir yorum getiriyor. Bildiğiniz peynirli makarna, burada morina havyarıyla bezenmiş cheung fan (pirinç yufkası böreği) olarak karşınıza çıkıyor.

Şef Jowett Yu’nun mah jong oyun taşlarıyla döşenmiş açık mutfağında klasik Çin yemeklerinin şaşırtıcı remikslerini hazırladığı HO LEE FOOK‘a gelerek havalı gençlere katılın: Saatlerce geleneksel bir fırında pişmiş salamura kaz ve ev yapımı arpacık soğanı kimchi’li yanık Wagyu pirzolası.

Finans merkezindeki şık Bodrum katı mekanı MOTT 32‘de Kanton mutfağı lüks yemeğe dönüşüyor. Şef Fung Man Yip, ortasında rafadan bıldırcın yumurtasıyla havyarlı karides shu mai ve elma ağacı odununda pişmiş mükemmel Pekin ördeği hazırlıyor.

BENZER YAZI:  Global düşün yerli pişir: Londra

Yemek düşkünleri ise zenginlerin kantini olarak da anılan meşhur Fook Lam Moon’un kurucusu ailenin açtığı SEVENTH SON‘a üşüşüyor. Şık bir sadelikle döşenmiş restoran, sosyete kulübü havasına girmeden, enfes kızarmış taro mantısı gibi Kanton klasiklerinin tadını çıkarma imkanı sunuyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir