Körfez’in konfor elçisi: Ramada Plaza İzmit

Ramada Plaza İzmit, iş dünyasının yoğun olarak ziyaret ettiği kentte konforun temsilcisi olarak hizmet veriyor. Ramada markasının uluslararası tanınırlığı ve hizmet kalitesiyle yabancı konukların da tercihi olan otel, dinlenemeyen özel katı ve odalarıyla toplantılara ev sahipliği yaparken, sıcak ortamıyla da konaklayanlara evlerindeymiş hissi veriyor.

Başta bir öğrenci yurdu olarak tasarlanan, daha sonra yatırımcının otele dönüştürülmesine karar vermesi sonucunda Wyndham Grubuyla anlaşarak hayata geçirilen Ramada Plaza İzmit, bölgeye iş amaçlı gelen ziyaretçiler için büyük bir ihtiyacı karşılıyor. 2012 yılının Temmuz ayından bu yana hizmet veren otel, İzmit Körfezinin konfor elçisi olarak nitelendiriliyor. Lobiden, odalarına, executive kattan spa merkezine kadar her detayda misafir memnuniyetinin üst düzeyde tutulduğu oteli Genel Müdürü Cengiz Caner ile konuştuk. İş oteli konseptiyle hizmet veren Ramada Plaza İzmit’in misafirleri ağırlıklı olarak kente gelen yabancılardan oluşuyor. Büyük ve uluslararası markaların toplantılarını da gerçekleştirdiği otel, Körfezde olmasıyla büyük avantaj sağlıyor. Son teknolojiyle donatılan Ramada Plaza İzmit’in yakın vadedeki hedefi ise bölgenin tek ‘yeşil otel’i olmak.

Bölge için önemli bir yatırım olan Ramada Plaza İzmit’in mimari projesi Mimar Mehmet Şentürk tarafından gerçekleştirilmiş. Dekorasyonda mermer ve ahşap bir arada kullanılarak sıcak bir ortam yaratılmış. Lobinin yoğun olarak gün ışığı alıyor olması ve rahat koltukları bu sıcak ortamın ilk durağı olarak karşınıza çıkıyor. Konforun çok önemli olduğunun altını çizen Cengiz Caner, otelde kullanılan mobilyaların bu doğrultuda seçildiğini söylüyor. Uzun soluklu konaklamalarda özellikle iş dünyasının burada yoğun toplantılar gerçekleştirdiklerini ve rahatlamaları gerektiğini belirten Caner, teknik altyapıyı da buna göre oluşturduklarını vurguluyor. Bu kapsamda otelin her alanında ücretsiz ve kesintisiz internet bağlantısı, dünyaya açık telefonlar rahatlıkla kullanılabiliyor.

BENZER YAZI:  Kocaeli'de lüks ve konfor: Wellborn Luxury Hotel

İş dünyası için ayrıcalıklar sunuyor

Ramada Plaza İzmit’te 182 oda bulunuyor. Bu odaların dört tanesi Teras Süite, üç tanesi Senior Süite ve üç tanesi de Corner Süite olarak dizayn edilmiş. Teras Suite’ler bir yatak odasıyla salondan oluşuyor ve otelin arka tarafında bulunmalarından kaynaklı oldukça sessizler. Köşelere gelen Corner Suite’ler ise cadde veya dağ manzarasına sahipler. Odaların her birinde interaktif televizyonlar; yatak başı, çalışma masası ve banyolarda telefonlar bulunuyor.

DVD oynatıcılar sayesinde ise dileyen konuklar film izleyebildiği gibi taşınabilir diskini takarak istediği müziği de dinleyebiliyor. Ücretsiz çay ve kahve set up’larının yanı sıra bir Ramada klasiği olarak her odada ütü ve ütü masası yer atıyor.

İş oteli olması nedeniyle Ramada Plaza İzmit, toplantı salonlarıyla da öne çıkıyor elbette. Yedi adet toplantı salonu bulunan otelde 350 kişilik ana toplantı salonu, üç ayrı salon oluşturulabilecek şekilde bölünüyor. Bunun yanı sıra bir tane 150 kişilik ve iki tane de 30’ar kişilik toplantı salonları bulunuyor. Otelin teras katında bulunan Executive Lounge da yine ayrıcalıklı bir alan. Dördüncü katta bulunan Executive Lounge, bir şirket için komple kapatılabiliyor ve bu katta yer alan hiçbir oda ve toplantı salonu dışarıdan dinlenemiyor.

Ramada Plaza İzmit'in teras süite odası.

Ramada Plaza İzmit’in teras süite odası.

İzmitliler için farklı alternatifler

Ramada Plaza İzmit’in 1500 metrekarelik bir Spa ve fitness merkezi de var. İzmit’te bulunmanın hassasiyetiyle özellikle bay ve bayan bölümlerinden oluşan iki tane farklı Spa merkezi kurulmuş. Yalnızca fitness salonuyla kapalı havuz ortak alanken; hamam, buhar odası, sauna ve masaj odaları erkek ve kadınların kullanımlarına yönelik olarak ayrı bölümlerden oluşuyor. Spa merkezine dışarıdan üyelikler de kabul ediliyor. Hatta üyelerin büyük bir kısmını otel dışından gelen misafirler oluşturuyor. Böylelikle İzmit’te yaşayanlar için farklı bir alternatif de sunuluyor.

Ramada Plaza İzmit'in fitness salonu.

Ramada Plaza İzmit’in fitness salonu.

North Shield farkı…

Otel girişinin hemen yanında ayrı girişi de olan North Shield Pub, özellikle pub kültürüne sahip olan yabancı konukların beğenisini kazanıyor ve otel bünyesinde konukların rahatlamaları açısından fayda sağlıyor. Dileyen konuklar akşam yemeklerini burada alabildiği gibi North Shield Pub’a dışarıdan konuklar da gelebiliyor. Bunun yanı sıra lobi alanında konukların soğuk-sıcak ne istiyorlarsa içebilecekleri ve tatlıların da servis edildiği bir bar alanı bulunuyor. 08:00-01:00 saatleri arasında hizmet veren Lobi Bar’da her gün 18:30-19:0 arasında ‘happy hour’ uygulaması da var.

North Shield Pub

North Shield Pub

Osmanlı Saray Mutfağından leziz seçenekler

Oda-kahvaltı konseptiyle hizmet veren Ramada Plaza İzmit’te öğle ve akşam yemekleri A La Carte olarak servis ediliyor. Otel bünyesinde hizmet veren ve İzmit halkına da açık olan Han Restaurant’ın mevsimsel olarak değişen mönülerinde leziz seçenekler ve elbette yöresel lezzetler yer buluyor.

BENZER YAZI:  Kocaeli'de lüks ve konfor: Wellborn Luxury Hotel

Han Restaurant’ın spesiyal lezzetleri arasında sütlü badem çorbası, 14’üncü yüzyılda yine Osmanlı Saray Mutfağı’nın vazgeçilmez lezzetlerinden Hassa Böreği ve yanında keşkekle birlikte sunulan Dana Yanağı gibi seçenekler var. Restoran içinde özel gruplar için bir ‘Private Loca’ yer alıyor. Dört farklı konsept geliştirilen restoranda günlere göre farklı mönüler mevcut.

Han Restaurant

Han Restaurant

Mutfakta TAŞFED Milli Takım Direktörü Executive Chef Naif Bagi var. Kocaeli ve Yalova Üniversitelerinde mutfak yönetimi eğitimleri de veren Şef Naif Bagi’nin elinden çıkan her yemek damakta lezzetiyle akıldaysa sunumuyla iz bırakıyor. Kültürel mirasımız olan Türk ve Osmanlı Mutfağı’nı ön plana çıkarmayı tercih ettiğini belirten Naif Bagi. otelin mönü konseptiyle ilgili şunları söylüyor: “Burada Osmanlı Saray Mutfağından; 13 ila 15. yüzyıla dayanan yemekleri, özüne dokunmadan modern sunumlarla hazırlıyoruz. Eskişehir’in Balaban Kebabından, Bolunun Köroğlu Kebabına kadar pek çok yerde bulunmayan, unutulmaya yüz tutmuş yemeklere burada rastlayabilirsiniz. Benimsediğim üç temel unsur var; yemek ilk olarak damağa hitap edecek, sonra göze ve son olarak da mideye hitap edecek.

Executive Chef Naif Bagi

Executive Chef Naif Bagi

Ne nereden?

Endüstriyel mutfak projesi: Delta Mutfak (Fagor)

BENZER YAZI:  Kocaeli'de lüks ve konfor: Wellborn Luxury Hotel

Setüstü pişirme ekipmanları: Galeri Kristal (Kapp, inoksan, Öztiryakiler, Zicco)

Porselenler: Galeri Kristal (Paşabahçe, Villeroy&Boch)

Çatal, kaşık, bıçaklar: Galeri Kristal (Ar Yıldız)

Bardaklar: Galeri Kristal (Paşabahçe)

Masa ve sandalyeler: Özen Tasarım

Hijyen ürünleri: Sealed Air’in İşbirimi Diversey

BİKEM KARABAL

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir