Kuala Lumpur’da yapılmaması gereken 5 şey

Kuala Lumpur, Malezya’nın başkentidir. Burada kültürel etkilerin, görkemli plajların ve güzel tropik yağmur ormanlarının bir karışımı olan çok çeşitli bölgelere tanık olacaksınız.

Gerçek bir Asya cenneti arayan turistler, Kuala Lumpıur’da Petronas İkiz Kulelerinin bulunduğu görkemleri alışveriş merkezleri ve çok sayıda sömürge binası bulacak.

Bir Malezya seyahatini planlarken, oradaki çeşitli ve eşsiz kültürün farkında olmak ve bu deneyimden tam olarak yararlanabilmek için ideal turist turu gibi davranmak çok önemlidir.

Malezya’daki Malaylar, Hintliler ve Çinliler, etnik gruplarına göre farklı geleneklere sahiptir. Malezyalılar genellikle kibar ve yardımsever olarak bilinirler ve kendileri gibi olan yabancılara sorun çıkarmazlar. İşte Kuala Lumpur seyahatinizde kaçınmanız gereken 5 şey.

BENZER YAZI:  Hayran bırakacak güzellikte doğal olarak şekillenmiş 11 ada
1. Din veya etnik köken hakkında yorum

Siyasi veya dini görüşler gizli tutulursa en iyisi olur. Bunlar Malezya’da konuşulup kritize edilmemesi gereken şeyleirn başında gelir. Malay hükümetini ya da kraliyet ailelerini eleştirmek kesinlikle tavsiye edilmez.

2. Sevgi görüntüleri sergileme

Kuala Lumpur ziyaretçileri sevgi görüntüleri sergilemekten kaçınmalıdırlar. Kamuya açık alanlarda el ele tutuşmak veya eşcinsellik yasaklanmıştır.

3. Gülümsemeyi unutmayın

Malay halkı çok sıcakkanlıdır bu yüzden sık sık gülümsemeyi unutmayın. Ayrıca, sağ ellerini sol göğüslerinin üzerine koyma gelenekleri vardır; “Seni kalbimden selamlıyorum” anlamına gelir.

4. Kıyafet

Özellikle kadınlar tapınaklara uygunsuz kıyafetlerle girmeye çalışmamalıdır. Bol pantolonlar, uzun kollu kıyafetler, uzun etekler ibadethaneler için uygundur.

BENZER YAZI:  Asya'daki benzersiz ve eğlenceli festivaller

Plajlarda mayonuzun üstüne atmak için şal benzeri bir bez bulundurun. Malezyalılar plajlarda mayoyla gezen yabancılara alışmış ve kabul etmişlerdir ancak siz yine de olası tacizden sakınmak için bunu yapın.

5. Ayakkabılar

İbadethanelere veya birisinin evine girerken ayakkabılarınızı çıkarmayı unutmayın. Ayakkabıları çıkarmak saygı göstermek anlamına gelir.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir