Mayıs-Ağustos Gemi Turları

Akdeniz + Yunan Adaları

Mayıs ve haziran başları, yaz kalabalığından önce
SeaDream Yacht Club’ın artısı: 112 yolcu kapasiteli ikiz yatları, daha küçük limanlara da uğrayabiliyor. 30 Mayıs hareketli gezi, SeaDream II ile Amalfi Sahillerinde üç gün geçiriyor (yedi gece her şey dahil 5.299$’dan itibaren; seadreem.com).

Oceania Cruises’ın Nautica gemisinin 20 Mayıs İstanbul hareketli turuna, Tunus ve İspanya, Malaga dahil (10 gece 4.199$’dan itibaren; oeeaniaeruises.com).

Seabourn Odyssey, 16 Mayıs’ta Venedik’te başlayıp İstanbul’da sona eren gezisinde popüler Yunan adalarına uğruyor (13 gece her şey dahil 7.699$’dan itibaren; seabourn.com).

Kuzey Avrupa + İzlanda

Temmuz ve ağustos, beyaz geceler için

Regent Seven Seas Cruises’ın “Viking Odyssey” rotasına, 700 yolcu kapasiteli Seven Seas Voyager ile Norveç fiyortları ve kutup dairesi ziyareti dahil (20 gece her şey dahil 17.599$’dan itibaren; rssc.com)

BENZER YAZI:  Dünyanın en konuksever ülkeleri

Azamara Quest ile 13 Ağustos’ta başlayan yolculuğa, Stokholm ve Amsterdam’da ikişer gece ile Baltık limanları dahil (12 gece her şey dahil 4.799$’dan itibaren; azamaraeluberuises.com).
Ponant’ın üst kalite gemileriyle Reykjavik’te başlayıp biten bu gezide, Grimsey Adası ve Snafellsnes yanmadasını keşfedin (yedi gece her şey dahil 6.690$’dan itibaren; tauck.com).

Alaska

Mayıs ortası ve haziran, daha az kalabalık ve daha uygun fiyatlar

Princess, 3.082 yolcu kapasiteli Crown Princess ve Ruby Princess gemileriyle Alaska’ya geziler düzenliyor (yedi gece 799$’dan itibaren; princess.com). Yasalarla gemi trafiğinin kısıtlandığı Glacier Bay Ulusal Parkı ziyareti dahil.

Holland America Line’ın gezileri, Zaandam gemisiyle Vancouver’dan Anchorage’a cruise ile Denali Ulusal Parkı’na tren seyahatini birleştiriyor (12 gece 1.699$’dan itibaren; hofiandameem.com).

BENZER YAZI:  Akdeniz tarihinin anahtarı Kaş

Ponant’ın küçük gemileri, Abercrombie & Kent gibi operatörler tarafından kiralanıyor. Alaska gezisi, L’Austral ile Inside Passage bölgesine (yedi gece her şey dahil 3.700$’dan itibaren; en.ponant.com).

Transatlantik Geçişi

Temmuz ve ağustos, havuzlu güvertede güneşlenmek için

Transatlantik cruise gezilerini Cunard başlatmıştı. Hâlâ yalnız onun gemileri, Atlas Okyanusu’nu aşan yedi ve sekiz gecelik düzenli turlar sunuyor. Cunard’ın ilk gemisi Brittannia’nın 175 yıl önceki ilk yolculuğu anısına, 2 Temmuz’da Queen Mary 2, İngiltere’deki Southampton’dan New York’a gidiyor (12 gece 2.813$’dan itibaren; cunard.com).

QM2, Atlas Okyanusu’nu yeniden geçerek 14 Temmuz’da Southampton’a geri dönüyor (sekiz gece 1.735$’dan itibaren; cunard.com) ve temmuz-ağustos boyunca gezilerine devam ediyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir