Ocak-Nisan Cruise Seyahatleri

Karayipler + Meksika

Ocak ve şubat, ama bahar tatilinin başladığı mart değil!

Royal Caribbean’ın ilkbaharda Şangay‘a yola çıkacak Quanturn of the Seas gemisinde yer ayırtmanın tam zamanı. 23 Ocak’taki gezi (10 gece 1.749$’dan itibaren; royalcaribbean.com), klasik limanlara (Porto Riko, St. Kitts) uğruyor.

Şubatta Celebrity Constellation, Fort Lauderdale‘e gidip gelirken Meksika‘da Cozumel ile Key West‘e de uğruyor (beş gece 399$’dan itibaren; celebritycruises.com).

Yatlarla dolup taşsa da Grenadinler‘in turizm merkezi haline gelmesine daha çok var. Star Clippers Cruises, beş direkli Royal Clipper ile yola çıkıyor (yedi gece 1.560$’dan itibaren; starclippers.com).

Güneydoğu Asya

Ocaktan marta, en az rutubetli havalar

Crystal Symphony, 24 Şubat’taki gezisinde Malezya ile son zamanların gözdesi Myanmar‘a gidiyor (13 gece her şey dahil 5.295$’dan itibaren; crystalcruises.com).

BENZER YAZI:  Yılbaşı gecesini kutlamak için gidilebilecek dünya üzerindeki en iyi 7 yer

Myanmar’ı daha iyi gezmek için, AmaWaterways’in yeni gemisi ArnoPoro’nın, Mandalay‘da başlayan veya biten turlarından birine katılarak, Salay manastırları ve
Mahamuni Budası‘nı görün (12 gece, içki dahil 4.899 $’dan itibaren; amawaterways.com).

Silversea’nin 10 Mart’ta Hong Kong‘dan başlayan gezisi, Vietnam‘a odaklanıyor: 296 yolcu kapasiteli Silver Wind, Ha Long Körfezi, Chan May ve Ho Chi Minh City’e yanaşıyor (dokuz gece her şey dahil 4.350$’dan itibaren; silversea.corn).

Güney + Orta Amerika

Ocaktan marta, düşük nem ve mavi gökyüzü için

Çoğu Horn Burnu gezisi, Şili veya Arjantin‘de başlayıp biter, ama Oceania Cruises’ın Regatta gemisi, 3 Şubat’ta Peru, Lima‘dan hareket ediyor (19 gece için 6.199$’dan itibaren; oceaniacruises.coın). Böylece Patagonya‘dan önce Machu Picchu‘ya da uğrayabilirsiniz.

BENZER YAZI:  Kuala Lumpur'da yapılmaması gereken 5 şey

Azamara Journey’in 7 Şubat’ta Rio de Janeiro‘dan başlayan gezisine, Karnaval sırasında Rio’da iki gece konaklama dahil (12 gece her şey dahil 1.799$’don itibaren; azamaraclubcruises.corn).

Windstar Cruises’ın 148 yolcu kapasiteli Wind Spirit’i, Kosta Rika‘nın milli parklarına uğrayarak Panama Kanalı‘ndan geçiyor (yedi gece 2.499$’dan itibaren; windstarcruises.corn).

Hollanda + Belçika

Nisan, laleleri görmek için en iyi zaman

Tur operatörü Cox & Kings, Scenic Cruises’ın lüks gemileriyle nehir gezilerine başladı. 27 Nisan gezisi, Amsterdam’dan kalkıyor ve dünyanın en büyük ikinci çiçek bahçesi olan Keukenhof ile Bruges‘e uğruyor (yedi gece, içkiler dahil 2.585$’dan itibaren; coxandkingsusa.com).

Tulips ve Windmills (Laleler ve Yeldeğirmenleri) gezileriyle Vikings, yeni yelkenlileriyle benzer bir rota izliyor (dokuz gece, içkiler dahil 3.072Vdan itibaren).

BENZER YAZI:  2015 Seyahat trend ve öngörüleri

Not: Fiyatlar, en düşük kategorideki çift kişilik kabinlerde tek kişi tam pansiyon konaklamayı belirtir. Alkol, bahşişler ve uçak biletleri, belirtilmediği sürece dahil değildir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir