Pinterest 2019 seyahat trendleri

Sosyal medya sitesi Pinterest insanların ilgilendikleri konuda görsel paylaşmalarını sağlıyor tabii ki pek çok insan da yapacakları seyahatler hakkında fikirler ediniyor. Pinterest kullanıcıların yaptığı aramalar üzerinden bir analiz yaparak 2019 seyahat trendleri listesi yaptı. Sonuçlar bazı ilgiç konular içeriyor.

Otobüs yolculuğu

Otobüsle seyahat aramaları %32 artmış durumda. İster günübirlikçiler olsun isterse tutumlu gezginler, otobüse binenlerin sayısı artmakta.

Kaplıcalar

Pinterest’te yapılan kaplıca aramaları da %32 artmış. Otellerdeki kaplıcalardan, doğadaki kaplıcalara insanlar rahatlamak ve sağlıklarına kavuşmak için sıcak sulara yönelmiş durumda.

Blue Lagoon kaplıcaları.

Terkedilmiş kaleler

Terkedilmiş kale aramaları %142 artış göstermiş. İnsanlar artık popüler atraksiyonlar yerine daha az tercih edilen terkedilmiş kale gibi yerlere gitmek istiyor.

Saint Ulrich terkedilmiş kalelerden biri.

Issız adalar

Az gidilen adalar için yapılan arama sayısı %170 artmış. İnsanlar yönünü kimselerin tercih etmediği, kalabalık ve turistik olmayan adalara çevirmiş.

BENZER YAZI:  2015 Seyahat trend ve öngörüleri

Bisiklet turları

Bisiklet turları araması %64 artmış. Meraklıları ve sürekli kullananlarıyla bisiklet şehirlerde daha da popülerleşecek.

Sürpriz destinasyon

Sürpriz destinasyon araması %42 artış göstermiş.

Küçük kasaba seyahati

Yol üzerinde olmayan küçük kasabalar için yapılan aramalar %42 artmış. İnsanlar küçük kasabaları aramaya orada yaşanan sakin hayata merak sarmış.

Sıfır atık seyahat

Atıksız seyahat / sıfır çöp seyahati %74 artmış. Bu giderek kirlenen dünyaya bir tepki hareketi olarak doğmuş bir akım. İnsanlar seyahatlerinde atık çıkarmamaya, çöpe bir şey atmamaya çalışıyor. Örneğin kağıt peçete yerine kumaş mendil kullanmak ‘zero waste’ akımına uygun bir hareket.

Sonbahar

Sonbahar kaçamakları için yapılan aramalar %94 yükseliş göstermiş.

BENZER YAZI:  2015 Seyahat trend ve öngörüleri

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro için yapılan aramalar %142 artmış. Yaz olimpiyatları bitse de Rio’nun kumu, karnavalı ve şehir gezginlerin hedefi olmakta.

Rio de Janeiro.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir