Silivri’de harikalar diyarı: Grandma’s Wonderland

İstanbul’dan bir saat sürüş mesafesinde Silivri’de yer alan bu çiftlik evi, el oyması mobilyalar ve dünyanın dört bir yanından toplanmış objelerle dolu. Üç süit ile çift kişilik dört odasının kapılarını açalı 2 yıl oluyor. Dört hektarlık bir alana yayılan çiftlik evine; bir kümes, 100’ün üzerinde meyve ağacı, iki üzüm bağı, bir şaraphane ve bir bahçe mutfağı dahil.

Grandma’s Wonderland

Özgün Levent’in işletmeciliğini yaptığı bu aile çiftliği “tarladan sofraya” ziyafetlerin yanı sıra, konforlu ve kişiye özel bir konaklama tecrübesi sunuyor -öyle ki grup olarak giderseniz, sizin kaldığınız günlerde başka grupların rezervasyonlarını kabul etmiyor.

Grandma’s Wonderland’de kır düğünü gibi etkinliklerinizi düzenleyebilirsiniz.

Misafirlere sunulan etkinlikler arasında konuk şeflerle mutfak ve bahçe atölyeleri, şarap tadımı, bağbozumu, şarap, pekmez, reçel ve marmelat üretimi, yoga ve meditasyon programları ile açık havada ve kapalı salonda sinema geceleri bulunuyor. Günümüzün toprağa dönme isteğinin farkında olan Grandma’s Wonderland, permakültür uzmanlarıyla toprak atölyeleri de planlıyor.

Çiftlikte sağlıklı yaşama önem verilmesinden dolayı yoga seansları da düzenleniyor.

The Barn adlı harika bir restoranı bulunan Grandma’s Wonderland’de taş fırından çıkan pizza gibi muhteşem yemekleri menüde bulabilirsiniz.

BENZER YAZI:  İstanbul'da Şef Restoranları

Ayrıca bölgedeki köyleri bisikletle dolaşarak kavun, karpuz ve ayöiçeği tarlaları arasında kaybolabilir ya da komşu at çiftliğinde binicilik dersleri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir