Skift kurucusuyla seyahat hakkında

Seyahat haberleri sitesi Skift‘in kurucusu Rafat Ali, endüstriyi yönlendirenler üzerine konuşuyor.

Bu sene seyahat için neler öngörebilirsiniz?

Seyahat deneyiminizi daha da geliştirmek için tasarımdan yararlanılacak. İster içinde yolunuzu bulmayı kolaylaştıran havaalanları, ister akıllı ve basit tasarım elementleri içeren oteller olsun, bunu giderek daha sık göreceksiniz.

Endüstride sizi heyecanlandıran gelişmeler var mı?

Wow ve Norwegian gibi okyanus ötesi uçmaya başlayacak düşük maliyetli uluslararası havayolu şirketleri takibe değer. Emirates, Etihad ve Qatar gibi havayolları Avrupa’da tutunabiliyorsa, bu diğer transatlantik uçuşların işinin zorlaştığı anlamına gelir. Dolayısıyla havayolları, rekabet edebilmek için daha çok konfor ve indirim sunacak.

Hangi seyahat probleminin çözülmesini isterdiniz?

İnsanlar şeffaf olmayan bilet fiyatlarından bıktılar. Neden ne zaman bilet almamız gerektiğini ezbere bilmemiz gerekiyor?

BENZER YAZI:  Çöldeki saadet: Abu Dabi

Hangi trendin bitmesi gerek?

2000’ler kuşağına çok fazla odaklanılıyor. Halbuki belli bir zihniyete, modern gezgin anlayışına odaklanılması gerektiğini düşünüyorum. Daha iyi spor salonlarını, bedava Wi-Fi’yi ve otel lobilerinin sosyalleşebileceğiniz yerler haline gelmesini ben de seviyorum. Ama bunların hepsi belirli bir yaş grubundan daha ötesini gösteriyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir