Snaefellsnes Yarımadası’nda harika bir tecrübe

Kuzey Atlantik Okyanusu‘nda batıya doğru çıkıntı yapan Snafellsnes yarımadası, İzlanda‘nın en büyüleyici yeri: Yosun kaplı lav tabakaları, kayalık sarp uçurumlarla çevrili sisli fiyortlar ve Buz Devri‘nden kalma bir buzulla taçlanan yüksek bir volkan. Araba yolculuğunu tercih ederek, küçük balıkçı kasabası Stykkisholmur‘daki itfaiye arabası kırmızısı Hotel Egilsen‘de (egilsen.is), bir geceyle başlayın.

Otelin açık mavi ve yeşil tonlarında döşenmiş ve duvarları İzlandalı sanatçı Tolli’den orijinal çizimlerle süslenmiş 10 konforlu odasında, bir New England havası var. Sokağın karşısındaki Narfeyrarstofa (narfeyrarstofa.is), dantel örtü ve perdeleriyle birinin büyükannesinin evi gibi görünüyor olabilir, ama restoranı kasabanın en iyi kuzu yahnisini servis ediyor. Yarımadanın öbür ucunda, şelaleler ve altın kumsalların yanından geçen 130 kilometrelik bir sürüş rotasının sonunda, bölgenin yenilikçi oteli Hotel Budir (hotelbudir. is) bulunuyor. 17. yüzyıldan kalma bir ticaret noktasından 28 odalı bir otele dönüştürülen mekânda, her pencereden Snaefell buzulu ya da koyu görünüyor. Dinlenme odalarında deri koltuklar ve göz gezdirebileceğiniz eski National Geographic sayıları; lobideki barda ise ülkenin en büyük viski koleksiyonlarından biri bulunuyor.

BENZER YAZI:  Westeros'a gitmeye hazır mısınız?

Ölmeden önce yapılması gerekenler listenizden kuzey ışıklarını çıkarmak istiyorsanız şanslısınız: Gececi otel görevlisi sizi zamanlama için uyandıracak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir