Şubat ayında gidilecek en güzel karnavallar

Şubat ayı yılın en ucuz seyahat zamanlarından biri. Gezilecek yerlerde neredeyse hiç kimse yok ve uçuşlar gayet makul. Şubat ayında gidilecek en güzel karnavallara göz atıyoruz.

1. Aruba

Kış aylarında Karayipler’e kaçmak asla kötü bir fikir değildir özellikle de adaların benzersiz festivallerini düzenlediği yılın ilk yarısında. Aruba’da festivaller Ocak Mart ayları arasında genellikle Şubat ayında her hafta düzenleniyor. Renkli kıyafetler, geleneksel müzik ve eğlence… Aruba’nın bonusu ise bir çöl adası olmasından dolayı karnaval geçitlerinde hiç yağmur yağmıyor. Aruba ayrıca çölde ATV’den rüzgar sörfüne kadar açık hava etkinlikleri sunan en karayip adalarından biridir.

Flamingo Plajı

2. Tayvan

Şubatta Tayvan mahallleleri, büyük parkları ve yerleşim yerleri renkli fenerlerle aydınlatılıyor. Bu geleneğin başlangıcı Qing Hanedanlı’ğı zamanında köylülerin kış gündönümüne kadar dağlarda saklanmasına dayanıyor. Köylerde kalan insanlar dağlardaki komşularının geri dönmesi için her yeri fenerlerle aydınlatırlarmış. Şimdi Fener Festivali neredeyse her şehir ve kasabada kendine özgü bir biçimde Ay Yeni Yılı’nda kutlanıyor. Festival 19 Şubat’tan 3 Mart’a kadar sürüyor. Ayrıca bunlarla birlikte Tayvan bizim 2019’da görülmesi gereken ülkelerimizden biri yani gökyüzüne fener bırakmanın haricinde yapılacak pek çok şey var.

Fener Festivali

3. Trinidad

Şubat ayında daha sonra hiç bahsetmek istemeyeceğiniz çılgın mı çılgın bir paritiye mi katılmak istiyorsunuz? Trinidad’ın karnavalı Mardi Gras böyle bir şey. Karayipli insanlara sorduğunuzda en büyük ve en çılgın karnavalın bu olduğunu söyleyecekler. Parti 2 gün hiç durmadan sürüyor. 24 Kilometre uzunlukta bir geçide sahip olan Karnavalda neredeyse alanında uzman dansçılar şovlarını sergiliyor. Rio Karnavalı’yla kıyaslanırsa daha küçüğü ve daha güvenlisi olduğu söylenebilir. Trinidad’da karnaval unutulmaz bir deneyimdir.

Trinidad

Kaynak

BENZER YAZI:  Hayran bırakacak güzellikte doğal olarak şekillenmiş 11 ada

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir