Yerlilerin Auckland tavsiyeleri

Al Brown (Şef, TV spikeri, Depot Eatery & Oyster Bar’ın sahibi)
“Yemeğe gitmeyi en çok sevdiğim yerler: CBD bölgesindeki Coco’s Cantina (cocoscantina.co.nz) Burada yemekler harika: Risot totopları, bruschetta ve kızarmış polenta. Fazla salaş ama çok eğlenceli bir mekân. Barilla Dumpling (571 Dominion Rd.; 64-9/638-8032) gece geç saatlerde atıştırmak için ideal. Sallanan masaları ve floresan ışığı eşliğinde başka gezegenden gelmiş ev yapımı dumpling yiyebilirsiniz. Waiheke Island’a kaya çıkıntılarının üzerinden mercan balığı avlamak için gitmeyi çok seviyorum.”

Katie Lockhart (İç dekoratör ve ev aksesuarları butiği Everyday Needs’in sahibi)
“Ellerslie kasabasındaki Mexican Specialities (mexicanspecialities.co.nz) çok iyi korunmuş bir sır gibi. Perşembeden cumartesiye kadar, sadece öğle yemekleri için açık. Herkesin yolu üzerinde olan bir yerde değil ama yine de zahmete değer. Golden Dawn’da (goldendawn.co.nz) engüzel mevsimlik malzemelerle hazırlanmış yemekler var. Auckland’dan yerel bira ve şaraplar, artı canlı müzik. Yazın öğleden sonraları siyah kumları olan Bethells Beach’te yürüyüş yapmayı seviyorum. Denize hızlıca dalıp çıktıktan sonra, Bethelles Cafe’de (64-22/384-0500) West Coast Burger ve yanında kumera cipsi yiyorum.”

BENZER YAZI:  Airbnb'ye göre 2019'da popüler olacak 5 yer

Karen Walker (Moda tasarımcısı)
“Newton’daki Michael Lett (michaellett.com) galerisinin büyük hayranıyım; en iyi sanatçılarından biri olan Michael Parekowhai, 2011 senesinde Yeni Zelanda adına Venedik Bienali’ne katılmıştı. Ponsonby’deki Sunday Painters (sundaypainters.co.nz) adlı restorana sıkça giderim. Orada eski bir pikap var; elinize bir Wham! albümü alıp çalmaya başlayabilirsiniz. Şef, kaliteli Fransız ev yemekleri yapıyor. Milford ve Takapuna Beach arasındaki yolun ortasında ise Minnehaha adlı, hafta sonları ziyaret etmeyi sevdiğim bir mağara var. Issız ve sakinleştirici bir yer.

Şarap Tadım Turları

  • Auckland’ın çevresinde Yeni Zelanda’nın en iyi şarap bölgeleri bulunuyor. Şehrin en fazla yarım saat kuzeyindeki Matakana’da 30 kadar üzüm bağı var. Takatu’da (takatulodge.co.nz) harika Merlot, Cabernet Franc, Malbec ve Pinot Gris üzümleri yetişiyor.
  • Güneyinde Clevdon yer alıyor. Gövdeli kırmızı şaraplar için Puriri Hills‘i (puririhills.co.nz) atlamayın.
  • Ya da Waiheke Island’daki bağları ziyaret edin. Obsidian (obsidian.co.nz) ve Kennedy Point Vineyard (kennedypointvineyard.com) daha halka dönük yerler. Te Whau Vineyard (tewhau.co.nz) ile Stonyridge Vineyard (stonyridge.co.nz) ise diğer prestijli üreticiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir